Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Antibiotikum előtt elfelejtett...

Antibiotikum előtt elfelejtettem meginni a Normaflort. Lesz valami bajom?

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:
nem lesz, nem is kötelező normaflort inni
2011. febr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem is előtte kellene, hanem két antibiotikum között félidőben.

Én úgy szedtem végig 10 napig az antibiotikumot, hogy semmit nem szedtem mellé, csak utána csináltam egy tízfiolás kúrát, mégsem lett semmi bajom. A Normaflore enyhítheti az antibiotikum egyes mellékhatásait, de nem létszükséglet.

2011. febr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A normaflor egy probiotikum készitmény, és azért nagyon fontos egy antibiotikumos kezelés után fogyasztani, mert az antibiotikum mindenféle (hasznos, és káros) baktériumot kiöl a bélrendszerből. Pedig a hasznos bélflóra visszaállitása létszükséglet, ugyanis ennek köszönhetjük hogy fel tudnak szivódni létfontosságu tápanyagok a beleinkből. Ha nem pótoljuk vissza a hasznos bélbaktériumokat(probiotikumok), akkor vissza-visszatérhetnek fertőző betegségek, ilyenkor próbálkoznak az orvosok még erősebb antibiotikummal, aminek egy ördögi kör lesz a vége.
2011. febr. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
antibiotikumot csak abban az esetben szedj ha nem kell sok mert méreg..
2011. febr. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!