Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tüszős mandula gyulladással...

Tüszős mandula gyulladással mit kezdjek?

Figyelt kérdés

Lázam volt és a nyirokmirigyek megdagadtak, a torkomon fehér pöttyök. Az orvos írt Rulidot és Cataflamot. Ezt 3. napja szedem, s már egy fokkal jobban érzem magam (már nincs láz és a fehér foltok is eltüntek), de a duzzanat és a száj egész belsejét elborító sebek megmaradtak.

Mintha az egész szájban elhatalmasodott volna a tüszős mandula gyulladás. A nyelvemen fehér és vörös pöttyök, az ínyem, szájüreg belső falán afta szerűségek. Most egy phlogosol öblögetővel szoktam gargalizálni még pluszban, de félek, hogy nem múlik majd el.

Enni nem igazán tudok, csak kefír, joghurt és néhány leves.


Rosszabb, mint a fogfájás. Mit tehetek? Volt már valakinek ilyen? Mit kezdett vele?


2011. febr. 4. 23:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

barátnőm Augmentint szedett

Septofort, Strepsils vagy valami szopogatós tabletta sokat segít :D jobbulást

2011. febr. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem is augmentint akart írni a doki, csak allergiás vagyok rá.


Tantum verdét ettem és fekete Halls-t.

Köszi

2011. febr. 5. 00:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem lehet megvárni míg elfogy a gyógyszer?
2011. febr. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

:)

Én is azt hittem, hogy majd hatni fog az antibiotikum, de 7 szem van csak benne, amiből már 3-at megettem (majdnem a felét)

Mindet be fogom szedni, s várom a csodát. Csak gondoltam valamivel fel lehetne gyorsítani a gyógyulási folyamatot, mert iszonyatosan fáj.

2011. febr. 5. 00:31
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Hát nem tudom, hogy ez mi, de a tüszős mandulagyulladás nekem sosem terjedt így ki és soha nem is hallottam ilyenről. Hogy kaptad el? Inkább a szájpenész nézhet így ki.
2011. febr. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mivel lázzal és torokgyulladással kezdődött, s csak a lázas időszak 2 napján váltott át ilyen durván a száj többi részére is, így azt gondoltam, hogy az a coccus baktérium, ami a tüszős mandulát okozza, tovább terjedt.

Most, mikor utána olvastam, kezdek gyanakodni, hogy ez más is lehet.

Tömegközlekedésen mindig kesztyűben fogom meg a csöveket, megérkezés után kezet mosok, nem iszom más poharából, rendesen elmosott evőeszközökkel eszem.

Nem ettem olyat, ami kimarhatta volna (dió, mogyoró, csípős stb.)


Még sosem volt ilyenem. Torokgyulladásom sincs sűrűn, csak úgy évente 1-2 alkalommal. Aftám néha szokott lenni, de az egy kis savanyúság evéssel elmúlik.

2011. febr. 5. 00:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!