Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen lázcsillapitó módszerek...

Milyen lázcsillapitó módszereket ismertek gyógyszeren, hűtőfürdőn, C-vitaminon kivül? Fontos!

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 20:36
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Ha már nem is aktuális, esetleg legközelebbre hasznos lehet:

1.Két különböző hatóanyagú lázcsillapító bevétele egymás után pár perc eltéréssel.

2. lázcsillapító gyógyszer + Belladonna homeopátiás bogyók együtt. A Belladonna kimondottan jó magas lázra,még az is lehet,hogy önmagában is elég, gyógyszer nélkül.

2011. márc. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:

Fontos kérdés, ha ilyen magas azonnal hütűfürdő. Langyos vizet készítel a kádba, és beleülteted a beteg, majd fokozatosan hideget engedel hozzá. Locsolgatod a testét, de egy pillanatra sem maradhat egyedül. Amig csak lehet, legyen a beteg a kádban, már úgy is látod, hogy mennyire hideg és nem szeretne ott lenni. A gyerekkel te is ülj be a kádba, és tartsad az öledben, vagy öleld át.


Ha nem szeretne fürdeni, mert erre nagyon nehéz rábeszélni bárkit is, ha már egyszer átesett ezen, keress egy pamut melegítőt és öt közepes nagyságú törölközőt.

Áztasd langyos vízbe és jól csavard ki a kezed között.

A jégert vagy a melegítőt úgy tedd a hátára hogy a fenékrésze kerűljön oda, majd a lábszárát a ruhának keresztezd a elöl. Ehhez csak fel kell ültetni a beteget. Majd a törülközőket tedd a végtagokra, úgy hogy minnél többet takarjon a testből. Nem takarjuk be a beteget, szóval tartjuk, és folyamatosan - ami a lényege a hűtésnek - cseréljük a törülközőt, és a melegítőt, úgy hogy leveszed kirázod hogy hűljön és visszateszed. Egy percre sem állsz le, mire az egyiket visszateszed, a másik már meleg lesz. Csak akkor kell újra benedvesíteni, ha már száraznak tűnik. Ezt addig kell folytatni, míg a láz le nem megy, maximum 2o percig, majd húsz perc pihenés betakargatva, láz mérés, és ha még mindig baj van újra kezdeni az egészet.


Különben ezt nehezen viselik a betegek. A családban előfordult, hogy egyik dologra sem tudtam rábeszélni a lázást, ezért kimentem szedtem négy nagy tál havat, és abba dugatam bele a végtagokat. Ez is eredményes volt.

2011. márc. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Meg kell szüntetni azt az okot ami a lázat előidézi...
2011. márc. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!