Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tejfehérje érzékenység?

LoLLOER ROLLER kérdése:

Tejfehérje érzékenység?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és most diagnoztizáltak tejfehérje érzékenységgel.Az orvos nem mondta hogy milyen súlyos de a hozzáállásából ítélve nem az.Annyit mondott ha lehet nem igyak tejet.Tüneteim sem igazán voltak csak elég gyakran folyik az orrom.

Van rá esély hogy teljesen kigyógyuljak belőle,vagy valami gyógyszer rá ami elmulasztja?

Ha továbbra is eszek tejtartalmú dolgokat súlyosbodhat az allergia?


2011. ápr. 12. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
6 éves korig minden allergia kinőhető,de felnőtt korban már nem!!!Amit mindenképp kerülnöd kell ezután:vaj,vajkrém,margarinok(ha tejporral készültek),tej,süritett tej,tejpor,tejföl,tejszin,joghurt,kefir,sajt,
2011. ápr. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
jaj,még nem végeztem,írom tovább:savó,tejsavó,savópor,citopánpor.Vigyázz,mert nagyon sok ételre nincs feltüntetve,de ezeket is kerüld:sütemények,kekszek,pudingok,tejdesszert,fagyi,öntetek,csokoládé,nugát,levesporok,instantlevesek,
2011. ápr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
na,már fáradt vagyok....de mindjárt végzek:-)snackek,kalácsok,péksütemények,rozskenyér,majonéz,mirelit hasábburgonya,félkész ételek.MINDEN ESETBEN OLVASD EL AZ ÖSSZETEVŐKET?ÉS PRÓBÁLJ CSAK OLYAT VÁSÁROLNI AMIRE FEL VAN TÜNTETVE HOGY TEJFEHÉRJEMENTES!!!Ha nem változtatsz,ilyen tüneteid lesznek:hányás,hasmenés,hasi fájdalom,kiütés,tüsszögés,asztma.És honnan tudom,ezeket?Én is ebben a betegségben szenvedek,és én szenvedek,mert nem tartottam be hogy mit ehetek,és mit nem.
2011. ápr. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálam 12-13 éves koromban diagnosztizálták ezt, most 25 éves vagyok, tejet nem iszok (nem ajánlott amúgy sem, a közhiedelemmel ellentétben elég egészségtelen), sajtot egy keveset minden nap eszek, emellett rendszeresen sportolok és emiatt tejsavó fehérjét iszok heti 4-5*, és tünetmentes vagyok kb 5 éve. Fogyassz sportolóknak készült megadózisú vitaminokat(pl Multi-pro), sok-sok C-vitamint és táplálkozz + élj egészségesen, akkor rendbe fogsz jönni.

Még mielőtt valaki leállna vitatkozni, gyógyszerész vagyok és sportolók táplálkozásának összeállításával is foglalkozom, tehát az ismereteimet nem valamilyen internetes fórumból vettem.

2011. ápr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!