Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi a valóságalapja,...

Mennyi a valóságalapja, mennyi benne a reklám?

Figyelt kérdés

Azokat kérdezem, akik jobban beleásták magukat a témába vagy esetleg szakmabeliek.


Ugye mindenhol azt olvassuk, halljuk, hogy mennyire fontos az immunerősítés. De főleg reklámokban.


Szerintem az immunrendszer stimulálása nem fontos, sőt esetenként veszélyes és ugye túlzottan nem is lehet. Általános egészséges - egészségesebb életmóddal azonban elő lehet segíteni a jobb működését. Meg sok bizalommal, hogy higgyünk abban, hogy nem lesz baj.

Azonban, nátha, torokfájás esetén talán stimulálni kell, ilyenkor több gyümölcs, zöldség, vitamintabletta evése/bevitele szükséges. Ekkor könnyebben gyógyulunk, illetve nem gyengülünk le, és ezért kisebb az esélye a szövődményeknek.

A gyógyszert enyhe megfázásokra ellenzem. Ha pedig már nem annyira enyhe a baj, irány az orvos!


Ezzel szemben sokak mentalitása:

Immunerősítő(nek mondott) tablettákat illetve sok multivitamint, C-vitamint szednek, megelőzésképp.

Ha betegek, akkor viszont elfelejtkeznek a vitaminokról, rögtön gyógyszert vesznek be, de a legenyhébb náthára is...


Szerintetek ki áll közelebb az igazsághoz?

Mit gondoltok?


2011. máj. 2. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább reklám sajnos...
2011. máj. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Most akkor mi is a kérdés?


Ha már konkrétan náthás vagy, akkor azon kívül, hogy kihevered nagyon mást nem tehetsz, az egészséges életmód, és az ésszel végzett vitaminbevitel legfeljebb a megelőzésben segít.

Ráadásul a betegség tünetei többnyire maga az immunválasz. Az immunrendszer erősítése ezért is egy meglehetősen nehezen értelmezhető fogalom.

2011. máj. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én mióta vitaminokat szedek, már nem vagyok beteg. Akkor miért mennék orvoshoz ha már nem kell?

Hiszen azért szedek vitaminokat rendszeresen, hogy ne legyek beteg, megelőzzem a bajt.

Érdekes a kérdés, szerintem inkább a saját igazadat akartad hallani, de én nem tudok egyetérteni veled, sajnos ki kell hogy ábrándítsalak, az immunrendszert lehet, és érdemes is erősíteni!

2011. máj. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem tökéletesen igazad van.

Egészséges, aktív életmód, sport, sok gyümölcs, zöldség, megfelelő étkezés, és az immunrendszered tökéletesen erős lesz.

Én 23 éves vagyok, és 10 éve nem voltam súlyosabban beteg, max hőemelkedés. A többiek minden évben ágynak esnek.

És tömik magukba az antibiotikumot. Sajnos. Na, és mindenre allergiásak...

2011. máj. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!