Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tévképzet, vagy van valóságala...

Tévképzet, vagy van valóságalapja ennek a bezártság dolognak?

Figyelt kérdés
Ha sok a szabadidőm, szokásom belemerülni 1-1 témába amiről elolvasok minden fontosabb írást, azzal kapcsolatos filmeket nézek, utánaolvasok dolgoknak és maximálisan beleélem magam a világába, legyen az a viktoriánus korszak, a maffia, vagy a középkor.. bármi. A mostani 1 hét szabadidőmben is ezt tettem, a téma nem fontos, viszont az annál inkább, hogy, mikor ezekbe a témákba belemerülök szinte gyerekjáték az életemet elképzelni bennük, világossá válik miket kellene csinálnom, tisztán körvonalazódnának a lehetőségeim, szinte értelmet nyerne az életem, mert tudnék dönteni. Miután belemerültem egy témába, elfogynak az anyagok és velük együtt a szabadidőm is, folytatom az életem egy hatalmas lendülettel, hiszen miért lenne bonyolultabb a jelen, bármelyik témánál is, mikor oly könnyedén navigálódtam bennük? Minden simán megy, de pár nap/hét (ez változó) elteltével azon kapom magam, hogy teljesen kifacsarodott az a lelkesedés amivel indultam és nem értem, hogy miért, hiszen az én életem is csak egy történet, miért nem tudok olyan könnyen elérni dolgokat, mint ahogy otthon elképzeltem? Miért félek dolgokat kimondani, miért akad el a szavam, egyáltalán miért lepődöm meg bármin is, hiszen gyakorlatilag MINDENT láttam már. Tulajdonképpen azt csinálhatnék amit akarok, mert a legeslegrosszabb dolgot ami történhet velem is láttam már valamilyen formában és nem félek tőle. Mégsem csinálok semmi említésre méltót...

2011. nov. 4. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Naivitás?
2011. nov. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem mondhatnám, hogy hiszékeny vagyok...
2011. nov. 4. 22:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Az is naiv, aki összekeveri az álmodozást a tapasztalattal.
2011. nov. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A tapasztalat viszont saját baklövéseink felidézése. Pl: elmegyek egy szórakozóhelyre, összevernek, azt gondolom egyszeri eset, elmegyek újra és megint, onnantól fogva már nem megyek, pedig lehet, hogy soha többé nem vernének össze. Ebből most azt akarom kihozni, hogy az amit megálmodsz nem feltétlenül hibás attól, hogy elszúrod akár egymás után 2x is.
2011. nov. 4. 22:18
 5/6 anonim ***** válasza:
De nem is jó egy terv attól, hogy képzeletben egyszerűnek tűnik.
2011. nov. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én ugyanezt csináltam sokáig.


Azokból a világokból ki tudtam lépni, mindig jó volt átélni valami újat, és nem is tartott sokáig (1-2 hét). Viszont a valóság elől nincs menekvés, nem lehet lerakni mint egy könyvet, nem lehet felállni mellőle, mint egy játék mellől. Ha valami nem tetszik tűrnöd kell, nem lapozhatsz. Ez itt a baj.

2012. febr. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!