Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tüszös vagy gennyes mandulagyu...

Tüszös vagy gennyes mandulagyulladás?

Figyelt kérdés
Már két napja lázas vagyok, elmentem orvoshoz, ő azt mondta, hogy mandulagyulladás. Írt fel antibiotikumot(augmentin) és Algopyrint. Tegnapig csak a jobb oldali mandulám fájt, ma reggel már a bal is. Nyelni nehezen tudok, enni/inni még nehezebben.. A lázam napközbe 38 fok körül alakul, estére viszont a 39-et is túllépi! Mi a teendő? Tudnám enyhíteni a fájdalmat/gyulladást a gyógyszerek bevételén kívül valami mással? Fertőző??
2011. máj. 14. 08:50
 1/6 anonim ***** válasza:
phlogosol oldat van még rá,vagy septofort tablettát szoktam még szopogatni,de 2-3 nap után már javulnia kell.
2011. máj. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
fertöző,mivel streptococcus baktérium okozza
2011. máj. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Augmentin+Algopyrin mellé szedhetek még Cetebét?
2011. máj. 14. 08:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze, a C-vitamintól nem lesz bajod.
2011. máj. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Betadinnal tisztán ecsetelheted vagy feloldva vízben pár cseppet gargalizálhatsz vele. C-vitamint nagy mennyiségben! Naponta mehet 1000-2000 mg is :)
2011. máj. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Grimmpeace válasza:
Fertőző. Nekem, amikor ennyire súlyos volt a gyulladás adtak kanalas fájdalomcsillapítót, gyógyszerész keverte ki.Lidokain volt, elég erős. Ugyancsak a fenti gyógyik mellé. Lenyeltem egy kanállal, semmit nem éreztem^^ Bár se enni, se inni nem volt szabad 3 órán át:)
2011. máj. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!