Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hasmenés gyermeknél 5. napja,...

Hasmenés gyermeknél 5. napja, mit tegyek?

Figyelt kérdés
10 éves gyermekemnél 5. napja van hasmenés. Előzmény volt múlt héten a hányás is. Végigment mindegyőnkön, ő maradt utoljára, pedig örültem, hogy ő megúszta, de sajnos nem. Inni iszik sokat. Doki azt mondta "calici vírus lehet". Smectát adjak hasmenésre, hányás ellen kúpot. Persze diéta. Nos adtam is neki a smectát, jobb is volt, de tegnap már nem adtam neki, így ma is vízszerű volt a széklete. Keksztől is fáj a hasa, a teától hortyog szegénykém hasa. Mit csináljak? Ma nem, de holnap ismét felkeressük a dokit. Most olvastam, hogy ilyen fertőzés esetén nem jó, ha smectát vagy más hasfogót adunk a betegnek. Mik a tapasztalatok?
2011. máj. 23. 05:36
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Szia!Smecta vírusnál valóban nem jó,mert meggátolja,hogy a vírus kipucolódjon a szervezetből.Lányomnak hasmenéskor mindig lactív akut probiotikumot ajánlott a dokinénink,illetve sok folyadékot(csapvíz helyett ásványvíz,ill. tea citromlé nélkül).

Remélem hamar meggyógyul a gyermeked!

2011. máj. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sok folyadék, rizs, banán a keksz mellé, joghurt, hogy a bélflóra helyreálljon. ha hajlandó megenni, akkor zabkorpa és zabpehely, mert ezek megkötik a vizet, segítik a székletformálást.

Ha nagyon szenved a hasmenéstől, talán az immodium jobb...

2011. máj. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az émelygésre pedig mentatea, lehetőleg kevés mézzel és nem cukorral.
2011. máj. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hoyg írtál!

Nem tudom, hogy smectát adjam -e neki? Tavaly is volt egy bélfertőzése, de az másképp zajlott kicsit. Akkor kórház lett belőle, és ki is tenyészett egy baktérium. Arra kapott gyógyszert. Ott is azt mondták, hogy nem szabad hasfogót adni, mert ami kiakar jönni, az hadd jöjjön, hamarabb kiürül a szervezetből. Lactívot adok én is a fiamnak. Már fél dobozzal elfogyott. Csak aggódom érte.. Suliba így nem engedem. Szegényem meg azon aggódik, hogy az év végi dolgozatot hogy fogja így megírni? Mondtam neki, hogy az miatt ne fájjon a feje, majd, ha meggyógyul, lesz alkalma rá, hogy megírja.

2011. máj. 23. 07:30
 5/8 A kérdező kommentje:
Menta teát nem issza meg sajnos. Ilyen-olyan gyógyszert meg nem akarok adni neki, ki tudja, de lehet, hogy csak ártanék neki.
2011. máj. 23. 07:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk több,mint egy hétig tartott a hasmenés(végén szegény lányom már minden ingernél sírt,peluscserénél meg sírtam vele,annyira felmaródott a popsija-2 éves volt akkor).Utána is csak lassan javult.Székletfogó ételeket adj neki(rizs,banán,sárgarépa,ropi),illetve ihat kólát ilyenkor(persze,ha kívánja).

első voltam

2011. máj. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A smecta jó. A smecta igazából hagyja, hogy kipucolódjon a vírus, meg van benne vmennyi antibiotikum is, ahogy olvastam, de nincs olyan káros hatása mint az Imodiumnak, vagy a széntablettának, amik csak megfogják a hasmenést tüneti kezelésként, aztán annyi.

nekem mikor salmonellám volt, a doki mondta, h csak smecta a jó rá hasfogó gyanánt, mert az kitakarítja az emésztőrendszert is. Egyébként csodálkoztam is, mert mikor elkezdtem szedni smectát akkor nem is 'hatott', mert ugyanúgy ment a hasam, csak hát a salmonella nem az a fajta betegség amit fél óra alatt kinyír bármiféle antibiotikum meg gyógyszer... Csak akkor kezdte el fogni a hasamat mikor már kezdtem felgyógyulni a betegségből. Uh jó az a smecta :) Persze akkor én infúziót is kaptam, mert a tea is kijött belőlem meg minden, de azt kellett innom folyton. Fú de megutáltam, borzalmas íze van.

2011. máj. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adhatsz Smecta-t. Ez egy nyálkahártya bevonó szer, megnöveli annak ellenállóképességét a károsító anyagokkal szemben. Nincs benne antibiotikum, nem szívódik fel, nincs más hatása a szervezetben. Befolyásolja viszont egyéb gyógyszerek felszívódását, ezért külön kell őket alkalmazni, legalább fél-egy óra elteltével a gyógyszerbevétel után ajánlatos meginni.

A fokozott folyadék és ásványi anyag vesztést pótolni kell, pl. Sodioral porral.

2011. máj. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!