Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A számon veszek levegőt ez...

A számon veszek levegőt ez jelenthet valami problémát? Már kis korom óta nem az orromon hanem a számon veszek levegőt

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért mondják, hogy inkább az orron vegyük a levegőt, mert az orr kiszűri a kórokozók nagy részét, valamint felmelegíti a levegőt is. Ha ez nem történik meg akkor gyakrabban megfázhatsz pl.
2011. máj. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Könnyebben megfertőződsz. Meg kéne tanulnod.
2011. máj. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Könnyebben elkapsz mindenféle légúti betegséget.
2011. máj. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
igen!kiszárad a torkod reggelre,nekem is tanácsolták hogy ne aludjak nyitott szájjal,mert nem jó.
2011. máj. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy orrmandula problémád van. Én is így voltam,míg ki nem vették az orrmandulámat. Én éjszaka förtelmesen horkoltam, és volt amikor már fuldokoltam is. Amióta meg műtöttek rendesen szedem a levegőt az orromon keresztül.
2011. máj. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 yuda ***** válasza:

Első körben ki kellene deríteni az okát.

Ez lehet rossz megszokástól kezdve arc-, orr- elváltozásig, orrsövény fertőzés,gyakori allergia ---. . .sokminden.

Osvoshoz miért nem mész?


Attól függően mi az ok, el kell kezdeni a kezelést, ha szükséges- előbbi beírókat nem ismétlem miért, de további okok:

- furán nézhetsz ki állandó nyitott szájjal, ez gúnyolódásra adhat okot

-éjjel is kiszárad a szád és krákogsz álmodban, lehet te nem is tudod, de veled együtt alvókat hihetetlenül zavarja

- eltorzulhat az állkapcsod a rossz szokástól és nehéz lesz megszoknod a normálisat.

2011. máj. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szerintem nagyon fontos hogy az orrodon át is végy levegőt.

Én szoktam légző gyakorlatokat végezni nagyon jót tesz a szervezetnek és stressz oldó! "ajánlom mindenkinek napi 2-3 perc mindössze". Az előző válaszokkal pedig teljesen egyetértek!

2011. máj. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
már 1 éve nem voltam beteg semmi bajom nincs ez miatt és megszokásbol veszek levegőt a számon és reggelre nem szokott kiszáradni a szám
2011. máj. 26. 15:48
 9/9 anonim válasza:
Nekem kisebb koromban nagyon előreálltak a metszőfogaim és az alsó állkapcsom is hátra volt csúszva (azóta korrigálva lett), akkor nem tudtam a fogamtól rendesen becsukni a számat, folyamatosan szedtem rajta a levegőt és állandóan beteg voltam. Télen szüntelenül torokgyulladásom volt a hideg levegőtől, na meg a bacikat is sokkal hamarabb kaptam el.
2011. jún. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!