Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tüszős mandulagyulladás. Házi...

Tüszős mandulagyulladás. Házi praktikák ötletek?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam orvosnál, kiderült,hogy tüszős mandulagyulladásom van. Holnap utazunk el 2hétre nyaralni ezért sürgős tanácsokra lenne szükségem hogy kúrálhatnám magam.

-20db maripen extra penicilintartalmú antibiotikumot kaptam, melyet naponta 3x kell szednem

-A makacs 37-38.6ig húzódó lázamra rubophent és nurofent szedtem felváltva.

-Vizesruhával borogatom a torkomat.

-Öblögettem phlogosolos vízzel, sósvízzel, kamillateával.

-Hársfateát iszom, és szívószállal ittam már 2 bögre májgaluska levest is, mert nagyim azt főzött:)

-tantum verde cukorkát szopogatok

Érzem,hogy sokkal jobban vagyok, ma már nem volt lázam, mégsem bírok sem beszélni sem nyelni. Mit tehetnék még,hogy javuljon a helyzet? a nyaralást nem tudjuk lemondani:S

Segítsetek lécci.

Tudom,hogy volt már ilyen kérdés, amiatt bocsi


2011. júl. 7. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Torokfertőtlenítő tablettákat szopogass...


A TANTUM VERDE spray nagyon-nagyon jó, én azt javaslom és vidd magaddal!


A fiamnak kiskorában állandóan begyulladt a torka (télen-nyáron) aztán rájöttünk, hogy a CSAPVÍZTŐL!

Mi is mindig a tüszős mandulagyulladásaival küzdöttünk...

Aztán mióta nem iszik csapvízet, ez a gond megszűnt!

2011. júl. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Svédcseppel is lehet öblögetni, az nagyon jó mindenre.Csak ne igyál belőle, mert alkoholt tartalmaz és a gyógyszerekre az lehet, hogy nem jó.
2011. júl. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A sós víz jó. A kamillát felejtsd el, szárít, sokkal jobban fog fájni tőle. Gyulladáscsökkentő hatás ide vagy oda, nem jó!

Kerüld a hideget és a meleget, legjobb, ha langyosat eszel-iszol, a gyulladt részeket nem szabad melegíteni. A Tantum Verde is nagyon jó, a borogatás is, ha jól esik! Ha jobban fáj tőle, inkább vedd le, és kösd be egy száraz sállal, de ilyen melegben azt se muszáj.

Nagyjából ennyi, és megvárod, míg meggyógyulsz.

Mondjuk a Maripennél jobb és erősebb gyógyszert is kaphattál volna...

A nyaralás első pár napját biztosan nem fogod túlságosan élvezni sajnos.

2011. júl. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat. Általában mennyi idő míg ez elmúlik? pl. h. elévezzem a nyaralást?:(
2011. júl. 7. 15:59
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok mindent használsz, ezzel többet árthatsz, mint javíthatsz. A gyógyszer mellé legfeljebb egyfajta öblögetőt vagy a tantum szopogatóst használd, nem biztos, hogy jó ennyi mindent összekeverni.

A maripentől 1-2 napon belül lemegy a gyulladás, és a lázad is, mellé a phlogosol éppen elég, vagy a sós víz. Jó nyaralást és mielőbbi gyógyulást.

2011. júl. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Időnként én is szenvedek mandulagyulladástól.

Én az Augmentinre esküszöm. Igaz, hogy antibiotikum, de Algopyrinnel (lázcsillapításra is!) csodákra képes. Engen 2 nap alatt mindig helyrehoz, pedig nem gyakori néha, hogy 39 fok fölé küszik a lázam!

2011. júl. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Az előző vagyok, csak lemaradt a vége...

Jobbulást kívánok!

2011. júl. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Gargalizálj Tantum verdével, mondjuk, 2-3 óránként. Kicsit lassan, de nekem bevált :)
2016. febr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!