Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az ecet kimarta a lábamon a...

Az ecet kimarta a lábamon a bőrt. Mivel kezeljem?

Figyelt kérdés
Szemölcs miatt ecettel borogattam a lábam, de a körülötte lévő bőrt nagyon kimarta, és lejött a felső hámrétegem, ami eléggé fáj. Javaslatok?
2011. júl. 7. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
A szemölcs bezzeg bírta a megpróbáltatást ugye? A körömvirág krém gyorsítja a hámképződést. Ha cipő által fedett helyen van a bibi, amíg az a lábadon van, inkább csak ilyen tartalmú hintőporral szórd be. A fájdalom ellen nem sokat tehetsz amíg nem gyógyul. Arra vigyázz, nehogy a marás tetejébe még el is fertőződjön, esetleg ragaszd le sebtapasszal, de az nehogy a sebbe érjen. De hogy honnan vetted ezt az ötletet? Ecettel lábizzadást, gombát szoktak kezelni, de azt sem ilyen drasztikus módon. A szemölcsnek néhány változatára Egaver ecsetelőt lehet sikerrel alkalmazni, de a legbiztosabb a bőrdoki.
2011. júl. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

aloe. lehet venni bárhol ahol árulnak mindenféle cserjéket. praktiker vagy baumax, nem tudom a kettő közül melyiknek van komolyabb kertészeti részlege, de az egyikben biztosan van. nálunk csak úgy burjánzik, komplett bokor lett, pedig nem is törődünk vele :D (nálunk mindíg az ered meg jobban, amivel nem törődünk)


szóval letörsz egy kis darabkát a levélből és leukoplasztal odatapaszthatod a ketté nyitott levelet, ha nem megy a ragtapi, akkor csak masszírozd a sérült bőrt, míg nedves a levél.

2011. júl. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen! Amúgy... internetről szedtem ezt az ecetes ötletet, de hát kár volt... Elvette az eszemet ez a hőség!
2011. júl. 9. 18:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Jó zsíros krémmel (Nívea, Dove, Baba) kellene bekenni.
2011. júl. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!