Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan alakulhat ki az AIDS?...

Hogyan alakulhat ki az AIDS? Ha egyik fél sem fertőzött akkor is kialakulhat? Mik a tünetei?

Figyelt kérdés

Sokat hallottam már arról, hogy hogyan szaporodhat ha valaki már fertőzött. De ha egyikünk sem az akkor is kialakulhat?

Csakmert most eléggé beilyedtem a hüvelykrémem betegtájékoztatója alapján: "Visszatérő hüvelygomba fertőzés a HIV fertőzés korai jele lehet." :S

Már jónéhány éve van hüvelyi folyásom, de a doki annó azt mondta, hogy természetes folyás. Igaz most elkaptam valamit és arra kaptam ezt a hüvelykrémet. Hajlamos lehetek az AIDS-re? :S

A válaszokat előre is köszönöm!


2009. márc. 31. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Csak másik embertől lehet elkapni, csak úgy nem leszel AIDS-es, megnyugodhatsz! :)

2009. márc. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Anyáááááááááááááám borogass!


Ez remélem valami kamu kérdés... AIDS "kialakulhat"? Gondolod a betegségek is csak úgy manifesztálódnak benned, azokat sem "kapod el" valahonnan? Ez remélem tényleg valami vicc... ne haragudj... :)

2009. márc. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Az, hogy "visszatérő hüvelygombafertőzés a HIv fertőzés korai jele" azt jelenti, hogy megfertőződtél valaki által vagy vérátömlesztés útján a vírussal, és a hüvelygomba fertőzés egy kísérő tünete a betegségnek.De hüvelygomba nem vezet AIDs-hez.(gondolj bele pl., ha napokig hányingered van,hánysz akkor a hányástól terhes lettél??? :-)))
2009. márc. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az AIDS-et akkor kaphatod el, ha olyannal kerülsz intim kapcsolatba, aki fertőzött, és nem védezel.
2009. márc. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

2.hozzászoló.Minek irsz ide ha nem megnyugtatod az embert-?hanem még buta is vagy vele:Snem értem minek irnak be olyan emberek aki nem megfelelő stilusba irnak a kérdezőnke vagy aztirják h "mér nme olvasod el a betegtájékoztatót"

Amúgy az Aids elkapható magától nemjön:)a Hüvelyfolyás természetes szerintem minden normálsian működö nő szervezetnek van: hüvelyfolyása...

2009. márc. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló: bocsanat aszt hitem átverés a kérdés-?én nem szeretnék senkivel buta lenni:S nem akartam iletlen stilusu lenne és félre érted ő olvata el a tájékoztatót és ilyedt meg. én is csak azt montam az AISD nem terjed csak ugy a levegöben magátol nyugodtan meg nyugodthat.
2009. márc. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Közösüléskor kaphatod el ha nem védekezel és vérátömlesztéssel (nyállal nem terjed és levegőben sem). Vegyük példának az ifluenzát(bár teljesen más). Ha nem érintkezel azzal aki beteg nem kaphatod el. A tüsszögés is az inluenza jele de attól még nem biztos, hogy influenzád van, lehet csak por ment az orrodba:)
2009. ápr. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A HIV vírus a: - vérben,
2009. ápr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Hiv vírus-t a következő testnedveken keresztül lehet elkapni: anyatej, vér, ondó, hüvelyváladék,nyál útján nem, mert kb 5 liter nyálra lenne szükség ahhoz hogy csókolózással terjedjen (valamint közösülés, vérátömlesztés, közös tűhasználat, újszülött babáknál az anyatejen keresztül is elkaphatja a baba a vírust az anyukától). A vírus az immunrendszert támadja meg (gyengíti le, annak a védekező képességét gátolja) és mikor ez sikerül neki, és kezdenek előjönni a betegségek na már az AIDS, mert maga a szó azt jelenti hogy immunhiányos betegség.De ez már a végső stádium, mert évtizedekig lehet valaki hív vírussal fertőzött, ugyanakkor a betegség jelei nem láthatók rajta.

Amúgy anonim módon vérvizsgálattal szűrik, tehát 1 kódszám alapján vizsgálják meg a véredet, nem a valódi személyazonosságod alapján,( ha nagyon utána akarsz járni az egészségedet illetően ebben a témában akkor irány 1 ilyen központ)De ha a fenti rizikófaktorok kizárhatók, akkor semmi baj.

A hüvelyfolyás normális, a lányoknak amúgy is jobban kell vigyázniuk a felfázások tekintetében.

2009. ápr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!