Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A Béres csepp szedésénél oda...

M. Camila kérdése:

A Béres csepp szedésénél oda van írva, hogy 40 kg felett 2x20 csepp, ez beszedhető egyszerre, vagyis 1x40 csepp? Mert én mivel dolgozom kicsit nehézkes megoldani, hogy kétszer szedjem be!

Figyelt kérdés
2011. aug. 2. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan beveheted 1x-re! A béresbe kb. annyi vitamin és ásványi anyag van, hogy éppen el lehessen mondani azt, hogy a semminél több, kb. a hörcsögömnek adok ilyen mennyiségeket...
2011. aug. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nem, de kb. okt-áprilisig én is szedem, s mivel csak 50 kg.vagyok én vmikor napközbe szoktam 30 cseppet, ahogy épp kijön, + kettő béres c vitamint. A tudat meg jólesik h tettem vmit az egészségemért, ha tabletta formájában akkor is.:)
2011. aug. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2011. aug. 2. 12:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Az elsőnek tökéletesen igaza van, maga a Béres csepp egy nagyon jó dolog..... lenne, ha sokkal nagyobb dózisban adnák.

Ehhez kapcsolódó történet, hogy az öreg Béres József még amikor feltalálta, ill. összeállította a terméket, akkor ő jóval nagyobb adagot javasolt szedésre mint amit ma adnak belőle. Ez pedig azért van, mert ő tisztában volt azzal, amit Szent-Györgyi Albert is megállapított, hogy az élelmiszerek elfogyasztásával már régen nem jutunk hozzá a szükséges vitaminmennyiségekhez, ezért tett egy javaslatot az adagot illetően. Persze ez az adag jóval meghaladta a gyógyszeripar által javasolt 60mg-ot mondjuk a C-vitaminból, de a többi hatóanyagból is jócskán az RDA-t meghaladó mennyiségeket tartalmazott volna. Sokáig tartott a huza-vona közte és a gyógyszergyárak között, megpróbálták őt tönkre tenni, ugyanis a gyógyszergyárak nem akarták hogy olyan hatóanyagú készítmény kerüljön forgalomba, amitől az emberek valóban meggyógyulhatnának. Nekik nem az az érdekük. Így hát sokáig ment még a harc, közben szegény Józsi bácsi meghalt, majd mikor a fiai megörökölték munkájának eredményeit, ők már megegyeztek a gyógyszergyártókkal a kisebb adagokat illetően, félve attól, hogy esetleg elveszíthetik az ezzel járó bevételeket.

Eddig a történet, mindenki döntse el hogy mit gondol erről. A kérdésedre a válaszom, hogy én bizony a Béresnek a sokszorosát szedem vitaminokból, és ásványi anyagokból, de még ekkora adagoknál sincs semmiféle negatív hatás, sőt egyre egészségesebb vagyok.

Üdv: egy 50 éves nő.

2011. aug. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!