Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az igaz, hogy az immunerősítő...

Az igaz, hogy az immunerősítő felerősíti az allergiás tüneteket? Most mondta egy bőrgyógyász. Nekem ez elég hihetetlen.

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 14:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én is ezt hallottam, és van benne logika.

Allergia = felfokozott immunválasz. Az immunrendszered a kelleténél erősebben reagál egy anyagra.

Ha megerősíted, még erősebben reagál.

2011. aug. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
szerintem ez nem igaz..mert pont az immungyengesége miatt leszünk egyre többen allergiásak..Én nekem amióta erősödik az immunrendszerem egyre kevesebb az allergiás tünetem..
2011. aug. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

nem, az immunerősítő majd szépen segít legyőzni az allergiát :D

az orvosok sosem fogják neked azt mondani, hogy szedj étrend-kiegészít mert még a végén egészséges leszel és nem kell járnod hozzá és neki nem kell felírnia a gyógyszereit és nem kap jutalékot :D

2011. aug. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A terhesség alatt pl. gyengül az immunrendszer, hogy a magzatot ne lökje ki. Terhesség alatt ezért az allergiás tünetek is megszünnek általában.

Ez tul.képpen annak a fordítottja, amit írtál.

Első

2011. aug. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Ja, ti is olvastátok a gyógyítsukarákotcvitaminnal c. könyvet? Akkor ennyi...

Akinek használ, szedje.

De csodát azért ne várjunk.

2011. aug. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

*nekem amióta erősödik az immunrendszerem egyre kevesebb az allergiás tünetem


Esős nyár, kevesebb allergén a levegőben (kimossa az eső) = enyhébb tünetek.

2011. aug. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az allergia tulajdonképpen fokozott immunválasz. A szervezeted ártalmatlan dolgokat rosszként ismer fel, és heves immunválaszt indít.
2011. aug. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ma 14:37

nemcsak parlagfű allergiám van..Szinte egész évben van allergiám,kezdve a por,macska,kutya,meggy,paprika allergiáktól.Én tudom,hogy mi változott amióta erősödik az immunrendszerem.Azóta nyugodtan ehetek télen.nyáron paprikát..és simogathatok kutyát,macskát.. 1 éve ezek csak álmok voltak..ennyit erről..

nekem teljesen mindegy hogy ki mit mond..én igyekszem egészséges maradni,és ahogy lehet a szervezetemet erősíteni...

2011. aug. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

"Mi az allergia ?


Az allergia immunrendszerünk sajátos rendellenessége,amelynek során bizonyos anyagokkal szemben ellenanyagok képződnek és ez a reakció okozza kellemetlen tüneteinket. Az allergia tehát az immunrendszer egyfajta túlműködése és nem immunhiány, ahogy ezt sokan gondolják, ezért az immunrendszer sokat emlegetett erősítése éppen nem célunk az allergia esetében." ----

[link]


Ez az első találat. Persze, hogy igaz, sajnos. Az a baj, hogy a legtöbben úgy szocializálódtunk, hogy ha beteg vagy, az biztos azért van, mert le van gyengülve a szervezeted és ettől sokan nem képesek elvonatkoztatni.


Furcsa, hogy rengetegen tekintenek úgy az orvosokra, mint akik egytől egyik a gonosz gyógyszergyárakkal összefonódva az emberek lemérgezésén munkálkodnának. Mintha a gyógyhatású/homeopátiás stb... cuccokban nem lenne üzlet. Furcsa.


A lényeg, mégegyszer igen, az immunerősítés felerősíti az allergiás reakciót. Nem véletlen, hogy rengeteg allergia elleni szerben van szteroid, ami nem gyógyítja meg a beteget, de baromi hatásos. Miért? Mert legyengíti az immunrendszert. Gyerekkoromtól kezdve ekcémás voltam, ami ugye szintén allergiás reakció. Néhány éve kialakult egy autoimmun betegségem, amit szteroiddal tudnak szinten tartani. Csodák csodájára azóta nem jött elő az ekcéma.

2011. aug. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

tedd ezt

senki nem mondta az ellenkezőjét


csak ne képzeld magad okosabbnak, mint egy orvos, aki 6 évet járt egyetemre, aztán X év alatt szakvizsgázott

2011. aug. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!