Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az igaz, hogy az immunerősítő...

Az igaz, hogy az immunerősítő felerősíti az allergiás tüneteket? Most mondta egy bőrgyógyász. Nekem ez elég hihetetlen.

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 14:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ha magas a vérnyomásod, azt kávéval szoktad kezelni? Gondolom nem. Számomra ugyanennyire logikus, hogy az allergiát se lehet az immunrendszer stimulálásával kezelni.


Egyébként számomra is van pár furcsa dolog.

A reklámok ugye az immunrendszer erősítését hangsúlyozzák, már nyáron is, de télen minden második. Szerencsére az orvosok, ha szóba kerül, elmondják, hogy ez nem így van. De a reklámokat hatására mindenki elhiszi (sokszor én is, és magamat kell győzködnöm).

Aztán, ha jön egy megfázás, egy enyhébb, amivel csak akkor maradunk otthon, ha igazából lógni akarunk, mert a betegség még nem indokolja, akkor rögtön gyógyszereket keresgélünk, ugye-ugye? Mikor felesleges, kivéve esetleg egy orrcsepp. Viszont az én logikám ill. hiányos, középiskolai biosztudásom szerint a betegségben tényleg meggyengülhet az immunrendszer, és ha több vitamint juttatnánk be ilyenkor, mint amúgy, akkor gyorsabban gyógyulnánk, és csökkenne a visszaesés/szövődmények esélye. Erre viszont senki se gondol, aki amúgy immunerősítő készítményeket szed. :)


De én szembeszállnék itt a tudománnyal is kicsit. Nagyon sok bajra antibiotikumokat adnak, és ha jól tudom, egyre több vírusos betegségre is keresnek antivirális szereket. Na, itt nem a komoly betegségekre gondolok, hanem a nátha, influenza, torokgyulladás szintűekre.

Ha az agyunkat nem használjuk, akkor leépül, elbutulunk fokozatosan. Ha nem mozgunk, elgyengülnek az izmaink. És ha a fertőzésekre antibiotikumokat szedünk, és nem tudja azt csinálni az immunrendszerünk, amire teremtve van, akkor annak nem lesz baja?

Mert logikám szerint igen.

Nincs már semmi a náthánál komolyabb betegség, amivel megküzdjön, de a náthánál is ahol lehet, beleszólunk (pl. a NeoCitran-ban lázcsillapító van. ha azt beveszed, leviszi az enyhe lázakat is) a működésébe. Tiszta környezetben élünk, túl tisztában, szinte sterilszobában.


Ugyanakkor rengeteg szennyezőanyag (légszennyezés, élelmiszerek szennyezése) vesz körül minket kiskorunk óta, egyre több allergén.


És sokunkat nemhogy fél évig, hanem egyáltalán nem szoptatnak.


Én ebben látom az egyre több (és nemcsak egyre több diagnosztizált, hanem valóban egyre több) allergiás és autoimmun betegség fő okát.


Habár én se tudok teljesen hinni az orvosoknak, mert a gyógyszeripart támogatják, és sok ott az anyagi érdek, az extrán alternatív gyógymódokban se tudok hinni. A 10 g C-vitamin nem gyógyítja a rákot, a Béres-csepp nem előzi meg a náthát (igen, így gondolom) és az immunrendszer stimulálása rosszabbít az allergián.

2011. aug. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
az autoimmun betegnek üzenem, hogy nekem is az van, és soha nem voltam hajlandó szteroidot szedni, viszont immunerősítőkkel 5!!!éve tünetmentes vagy az orvosok legnagyobb megdöbbenésére. ajánlom neked is, hogy több oldalról közelítsd meg a dolgok, hallgass meg több véleményt is...
2011. aug. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!