Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Álmatlanság ellen milyen...

Álmatlanság ellen milyen bevált gyógymód van, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A párom nagyon rosszul alszik, van, hogy éjfélkor felébred és onnantól nem tud visszaaludni. Tudom, hogy az élete, munkahelye miatt ideges és emiatt alszik rosszul, de addig is nem lehetne valamivel javítani az éjszakáján? Már szedett macskagyökeret, orbáncfűt, egyik se használt. Az alkohol elálmosítja, de attól még rosszabb az éjszakája. Van, akinek bevált valami hosszútávon?
2011. febr. 28. 07:56
 1/9 anonim válasza:

Szia!

Én az autogén tréning módszerét ajánlom, ami egy relaxációs technika. Könnyen elsajátítható, és jól hasznosítható az elvalváshoz. Emellett még a stressz kezelésére is alkalmas. Nagyon tudom ajánlani a Jólélek Alapítványt: [link]

2011. febr. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 tetris ***** válasza:

Nálam a következő módszer vált be. Magamhoz ölelem a macskát, akárhogy is tiltakozik, és úgy próbálok meg elaludni. A macska egy idő után megnyugszik, és elkezd dorombolni. Na, az a legjobb altató, amikor a jó meleg macska melletted dorombol.

Esetleg a kutya is szóba jöhet, ha nem nagyon büdös, vagy sáros. Bár dorombolni nem tud, de időnként nagyokat szusszant.

2011. febr. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha felkel és nem tud visszaaludni, akkor ne próbálkozzon. Csináljon valamit, bármit, olvasson, tévézzen, takarítson és ne gondoljon arra, hogy most aludnia kéne, mert éjszaka van.

Ha nem megy az alvás, attól sem fog menni, ha ezt nagyon erőlteti. Egy idő után (pár nap) a sok áttakarított/átolvasott/átbármizett éjszaka után helyre fog ez jönni valószínűleg.

2011. febr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Részegen kell kefélni, utána garantált az alvás!!

;)


Szerintem ha legközelebb felébred akkor kapjátok elő a kártyát, rúgjatok be aztán téma és tuti, hogy fel sem fog ébredni reggelig!

2011. febr. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
az autogén tréning relaxációt ajánlom én is!
2011. febr. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne elmennie orvoshoz,mert a kialvatlanság sok szervi problémát okozhat,elég súlyosakat is.
2011. márc. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Évek óta elég keveset alszik, de az utóbbi pár hétben lement 2-3 órára, napközben meg hajt. Teljesen ki van fáradva, este majd elalszik, viszont nagyon hamar felébred. Most egyelőre vett altatót, mert muszáj aludnia.. és persze, ez sem megoldás.
2011. márc. 2. 06:04
 8/9 anonim ***** válasza:
hmm
2011. máj. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kizcar ***** válasza:
Ugyenez a problémám. Elalszok este 10 óra körül, de már általában éjjel 2-kor fent vagyok. Érdekelne, hogy sikerült e megoldani a problémát, és ha igen hogyan.
2013. dec. 23. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!