Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek a dolgok normálisak?...

Ezek a dolgok normálisak? Szinte mindenki azt mondja rám hogy "beteg" vagyok meg pszichopata és hasonló jelzőket..

Figyelt kérdés

Szinte mindenki azt mondja rám hogy "beteg" vagyok meg pszihopata és hasonló jelzőket ezeket azért mert szeretem a boncolásokat (boncmester akarok lenni már évek óta) sokszor volt h egeret vagy patkányt boncoltam csak úgy. Nyúzni is szeretem szoktam különböző dolgokat készíteni bőrből de egy patkányom koponyája és szíve is megvan persze megfelelően tárolva. Az emberek nagyon könnyen feltudnak idegesíteni akár csak azzal is hogy nem úgy szól vissza ahogy az nekem tetszene sok balhé volt már belőle sokszor rántottam kést de mindig lefogtak de volt hogy egy macskát szúrtam le mert felidegesített de nem tudom már hogy konkrétan mivel akkor láttam értelmét (mindig hordok magamnál legalább 1 bicskát mert mindig jó lehet valamire főleg ha megtámadnak de sokan ezt nem értik meg). Az életről és a világról alkotott véleményemet sokszor kifejtem az embereknek ilyenkor megértik nagyjából a gondolataimat de a gyilkossággal nem értenek egyet. Katonának is nagyon szívesen elmennék de büntetett előélettel nem tehetem meg. Pszihológusnál voltam ő annyit mondott hogy sajátos az értékrendem és a világnézetem nem javasolt semmi változtatást se.

Szerintetek tényleg van valamilyen mentális problémám vagy normális?


Ui.: Senki ne írjon olyat hogy állatkínzó vagyok mert nem kínzok állatokat. A megölésüket nem élvezem (bár bevallom régebben volt olyan is hogy azért csináltam) hanem valamilyen céllal teszem meg.


Ui.2: Remélem érthetően ragadtam ki pár dolgot és ebből tudtok véleményt alkotni. És nem azért van mert hogy unatkozok mert van barátnőm akivel lefoglalom magam.


2009. máj. 12. 20:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
heh..szerintem dinnye vagy.. :) a boncolás tök jó, én is elmennék boncmesternek.. nyugodtan hordj magadnál bicskát, és védd meg magad vele HA szükséges.. de feleslegesen ne villogtasd..ha felidegesít néhány birka, szard le és hagyd őket a pi.csába..ne kerülj ilyen fa.szságok miatt bajba.. :)
2009. máj. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

szerintem indulatos vagy, de nem pszichopata vagy ilyesmi, ha a pszichológus is adekvátnak tart, végképp ne foglalkozz azokkal, akik nem értenek meg... éljenek boldogan... a boncolás pedig jó dolog :)

azt szabad tudni, mik azok a gondolataid a gyilkossággal kapcsolatban, amivel nem ért egyet a többség?

2009. máj. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Az hogy az emberek tulajdonképpen nem ítélik el a gyilkosságot (legyen az állat vagy ember) csak okot keresnek rá és szerintem teljesen felesleges erre okot keresni mert úgyis mindent meglehet magyarázni tehát a lényegen nem változtat. Azért nem ítélem el az ölést mert az létezésnek nincs célja az én meglátásom szerint a bolygónk egy nagyon precízen és tökéletesen megalkotott "gépezet" mindennek megvan a párja és az ellentéte is ha békén hagynák az időt végezetéig működhetne a körforgás de az ember bele avatkozott ebbe már rég de ettől függetlenül elítélik az efféle beavatkozást (természet pusztítása, fajok kiírtása) miközben támogatják csak szintén okot keresnek rá. De ha ez az egész csak egy körforgás az emberi létezésnek sincs célja mert ha ki is tűz egy életcélt amit megvalósít nem ad semmit mert úgyis értelmetlen tehát akkor miért ne lehetne megölni bárkit hogyha úgyse árt ez a világnak? Tudom most bele kötne bárki hogy én elítélem a fajok és a természet pusztítását közben támogatom is DE én csak olyan állatot öltem meg csak amelyik úgyis halálra volt "szánva" tehát kígyónak adták volna vagy tudományos kísérletekre lettek tenyésztve ez is egyfajta beavatkozás a természetbe úgyhogy nem ártottam vele. Hát röviden ennyi tudom hogy zavaros de ilyen röviden nehéz megfogalmazni és főleg csak leírni ezt beszéd témában jó. :)
2009. máj. 13. 09:30
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát... Akkor én is az vagyok. Mondjuk én nem ilyen szinten. De rajtam is meg szoktak néha botránkozni, amikor szóba kerül ez a téma. Olyan szívesen végignéznék egy boncolást... (Emberét, állatét nem lennék képes, jobban szeretem az állatokat, mint az embereket :P). És szintén nem élvezetből, csupán érdeklődésből... Ja, és lány vagyok.
2009. máj. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%
Az, hogy leszúrtál egy szerencsétlen macskát, az én szememben már kimeríti a pszichopata fogalmát, főleg, hogy valamikor még élvezed is. Basszus, nem is fűzök hozzá többet, nem szeretnék találkozni veled az utcán, diliházban lenne a helyed...
2009. máj. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Menj vágohidra hentesnek dolgozni vagy boncmesternek hogy ott kiélhesd magad.Ezek elfogadott törvényes foglalkozások

Ilyen vagy ,fogadd el, csak megfelelő helyen alkalmazd.

Én a másik véglet vagyok.vegetáriánus és még egy legyet sincs szivem agyonütni.

Ilyen vagyok kész.

A lényeg h élvezetből ne bánts a tetteiddel másokat.

2009. máj. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
A boncolással szerintem nincs baj, de az indulataidra oda kellene figyelni.
2009. máj. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

11:36-os válaszolónak: Egy testnél már szerintem teljesen mindegy hogy mi/ki volt valaha az már csak a test ezért nem sok különbség van hogy állatot vagy embert boncolnak bár állatot úgy tudom ritkábban szokás az én szememben élő mivoltukban se ér az egyik többet a másiknál amíg meg nem ismerem és szeretem.


12:03-as válaszolónak: Meg is tudod indokolni ezt a kijelentésedet vagy csak a társadalom tabu témái miatt? Esetleg el sem gondolkoztál azon amit írtam és csak rávágod ezt mert ez az elfogadott? Mert szerintem vagy fel sem fogtad amit írtam vagy meg sem próbáltál elgondolkozni rajta mert ugyan azt írtad amit az írásomban elítéltem ez az ok keresése.

2009. máj. 13. 17:46
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha nézeteid szerint bármit lehet csak úgy, mert úgyis mindegy és az életnek nincs értelme, akkor pl. miért nem kezded magaddal?? Mármint a bicskázást. Mielőtt még tényleg leszúrsz egy embert.

Persze nem azt mondom, hogy nyírd most ki magad, de kb. ilyen szintű hülyeségeken agyalsz szerintem. (nincs az életnek értelme ergo bárkit kinyírhatok)


Egyébként a komolyabb probléma szerintem ez: "Az emberek nagyon könnyen feltudnak idegesíteni akár csak azzal is hogy nem úgy szól vissza ahogy az nekem tetszene sok balhé volt már belőle sokszor rántottam kést de mindig lefogtak"

Csodálkozom, hogy a 12:03-as így le lett pontozva ennek tükrében.


"A megölésüket nem élvezem ... hanem valamilyen céllal teszem meg."

Majd lejjebb azt írod: "az létezésnek nincs célja"

Ezek szerint mégis van... ami nálad a... gyilkolás??? Vagy mi az a cél?? (Pl. a macskás példádnál már arra sem emlékszel.)


"miért ne lehetne megölni bárkit hogyha úgyse árt ez a világnak"

Megölne téged valaki, szerinted nem ártana azzal pl. az anyádnak? Vagy szerinted le se szarná? Ja, vagy szerinted az anyukád is csak egy értelmetlen, cél nélküli valaki vagy valami??


Az egy dolog, ha valaki vonzódik a halálhoz, halottakhoz (menj boncmesternek vagy gyűjtsd a koponyákat meg mit tudom én...), de az, hogy csak úgy ölögetnél kényed kedve szerint, vagy azért mert valaki úgy szólt vissza, hogy az neked nem tetszett, az NEM normális.


Az élet értelmén agyalni pedig lehet, hogy szintén hülyeség. Fogadd el, hogy az élet célja maga az élet (pl. az egyik legerősebb ösztön az életösztön), de a más életével te ne akarj azt tenni, amit a hóbortod diktál, pláne ha a másik sem akarja, mert aki ilyet csinál azt hívják úgy, hogy gyilkos.


Itt van a hülyeséged:

"az emberek tulajdonképpen nem ítélik el a gyilkosságot (legyen az állat vagy ember) csak okot keresnek rá"

Mit gondolsz miért keresnek rá okot?? Pont azért, mert amúgy elítélik! Tehát ha nincs rá megfelelő ok, akkor elítélik, azért keresik az okot!


Pl. valaki megöl valakit, megtudod és azon gondolkozol, hogy vajon miért tette?

a) azért mert nem tetszett a gyilkosnak ahogy az áldozat visszaszólt

b) mert az áldozat kiirtotta a gyilkos családját és őt magát is meg akarta ölni (így a gyilkos tul.képp önvédelemből ölt)


Szerinted egyik esetben sem ítélnék el a gyilkosságot?? Még az a) esetben sem??

2009. máj. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

12:45-ös válaszolónak: Te az emberek egy nagyon felsőbbrendű lényeknek tartod és a társadalom véleményét nézed. Mit változtat a tényeken ha okot keresnek rá? Semmit! Ez is csak az emberi hülyeség egyik kinyilatkoztatása hogyha van megfelelő indíték akkor szabad de ha ő elítéli azt hogy öljenek de megölik a családját és tegyük fel van lehetősége egy vérbosszúra megteszi akkor ő se lesz különb tehát milyen alapon ítéli ezt el?

Azt kérdezted hogy akkor miért nem kezdem magammal ha így látom. Hát kérlek azért mert én is ember vagyok és ebből adódóan egy egoista f*sz. :) De ha valaki azt mondja hogy egy késharc életre-halálra minden további nélkül bele mennék mert az én életem se ér többit a másikénál ennyire egyszerű a dolog. De te kedves válaszoló mindig amikor rádudálsz a másikra vagy ordítasz valakivel átgondolod azt hogy ő is ugyan olyan ember mint te vannak kapcsolatai, családja, érzései, gondjai és minden más ami neked is és ez alapján cselekszel vagy inkább csak egy embert látsz ott aki X dolgot csinálta és ez alapján ítéled csak az adott helyzetben? Én az utóbbira tippelek inkább mert szinte mindenki ilyen ezért ha bele akarsz vinni akkora filozófiát a dologba hogy anyámnak hogy esne az én halálom akkor ugyan ezeket gondold át mindig ha valami rosszat teszel az emberekkel. Szerintem fölösleges ennyire túlfilozofálni az egészet egy egy ember van fölösleges a kapcsolataikkal törődni ugyan úgy nem törődnek sokszor a vadászok azzal hogy ott az állat és éppen a kölykével van.

2009. máj. 15. 09:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!