Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Baj lehet belőle, hogy mindent...

Baj lehet belőle, hogy mindent megnyal?

Figyelt kérdés
A 16 éves tesóm mindent megnyal, van egy ilyen heppje hogyha " ezt nem csinálja meg akkor ez , meg az fog történni " és mindent megnyal, gondolok itt pl.: Ablaküveg a vonaton, Buszkapaszkodó, Falak stb... Többször szóltam neki hogy fejezze be, mert egyrészt gusztustalan, másrészt elkaphat csomó bacilust. Most végre rájött hogy ez tényleg butaság volt, viszont most elkezdte bebeszélni magába, hogy valami betegsége van, közbe makk egészséges. Lehet ettől valami baja ha egy pár hétig csinálta csak? Ha igen mekkora? Mennyi esély van erre? Ha nincs baja, és többet nem csinálja, és nem jelentkeznek különösebb tünetek, problémák, akkor megnyugodhat?
2011. okt. 16. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

a tesód beteg: kényszerbetegsége van, kéne kezeltetni

amúgy meg nagyon randa dolgokat elkaphat

2011. okt. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet baja ettől, mert gondolj bele, pl. a buszkapaszkodót mennyien fogdossák, és nem tudhatjuk, hogy mostak-e kezet mondjuk vécézés után... :S

De szerintem nagyon nagy baja nem lehet, persze bármilyen vírusfertőzést elkaphatott.

2011. okt. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Remélem fake...

Tényleg vigyétek orvoshoz ha nem.

És igen, sok dolgot elkaphat, a jó kis buszkapaszkodó nyalogatásánál akár TBC-t is...

2011. okt. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 x) ***** válasza:
Igen ez egy enyhébb kényszerbetegség. Mindenképpen kezeltetni kéne mert nem lehet tudni hogy például egy vonaton milyen betegségeket lehet elkapni. Eddig lehet hogy szerencsésen megúszta mert a sok "nyalakodástól" meg baktériumflórától erősebb lett az immunrendszere de bármikor bejöhet egy komoly betegség. Nem szabad ezért hülyének nézni, ő beteg. Ő is pontosan tudja hogy mekkora hülyeség amit csinál de egy belső hang a fejében mindig azt súgja neki hogy "valami baj fog történni ha nem teszed meg" vagy "valakinek baja fog esni".
2011. okt. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is voltam kényszerbeteg (és még most is részben az vagyok), de ez csak addig jó, amíg olyan dolgokat kényszerít magára, amik nincsenek negatív kihatással sem magára, sem pedig másra. (20/F)
2011. okt. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

értem, már nem csinálja legalább 3 napja , mert mindig vele vagyok. Ugye akkor nem lessz semmi baja? Adtam neki normaflore-t meg vitamint hogy töltse fel magát újra...

ha meglátom h még egyszer csinálja elviszem orvoshoz...

Sajnos nem FAKE

2011. okt. 16. 23:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem lesz baja, de 16 éves korban ez tényleg nem normális dolog, a kisbabák csinálják ezt, hogy mindent megnyalnak, és a szájukba vesznek.
2011. okt. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!