Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egyeztessünk mindent összevetv...

Egyeztessünk mindent összevetve: HIV+ mi igaz?

Figyelt kérdés
Na szóval a csók és a HIVfertőzés akkor most mi az igaz? csók útján nem terjed mert = A nyálban kisebb a koncentrációja és elvileg ott már egy idő után életképtelen ( pl.: a HIV fertőzés levegőt érve szinte azzonal elpusztul mert nem cseppfolyós ), és ha csók útján el is kapnánk akkor azt a szervezet még letudná gyürni mert kisebb a koncentrációja a nyálban mint mondjuk a vérben. 2 liter nyál kéne ahoz hogy elkaphassuk a HIV+ partnertól csók útján a fertőzést, de ha nyílt seb van a szánkban akkor már rizikósabb de ha az övében is van nyilt seb akkor már elivelg tuti a fertőzés, nah de nyilt sebek szinte minden embernek van mikro sérülés a szájüregében és még se hallottunk még olyan hírt hogy csók útján valaki megfertőződött volna szal akkor én ezt is kizárnám de nem 100% de elvileg hanyagolható ha csak nem vágták le egymás nyelvét előtte vagy pengét reggeliztek....Na de ha el is kapnánk akkor most menjünk ebbe bele koktél gyógyszer kezeléssel akár 20 vagy még több évet is hosszabíthatunk a élettartamon ( pl.: vannak emberek akik már a 80-as évek óta elkapták és még mai napig is dolgozznak, valaki még a 65évet is eléri vele ), és ez miért jó? egyrészt tovább él az ember már részt úton az ellenszer vagy is a gyógymód nem azt mondom hogy 5 év alatt, de akár egy kicsivel több de már legalább lesz rá gyógymód vagy jobban mondva a HIV-re az AIDS-re nem hiszem vagy is nem tudom...
2010. jún. 10. 08:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

Most mi van? Mi a kérdés?

Csak egy alapvető tévedésed tisztáznám:

Amig csak fertőzött vagy és észreveszik és szerencséd van, mert jól reagálsz a gyógyszerekre, akkor szinten tartható az állapotod. De ha már AIDS-es vagy (kitört a betegség) akkor pár éven belül ma is meghalsz. Erre nincs gyógyszer.

2010. jún. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen Igen azt tudom hát én is úgy értettem hogy ha szinte azzonal tudatában van az illető azzal hogy ő fertőzött...és elkezdi a koktél gyógyszeres kezelést, de nem ez a lényeg ha nem nekem a kérdésem az lenne hogy ezek a dolgok akkor most igazak vagy nem amiket leírtam?
2010. jún. 10. 08:41
 3/21 anonim ***** válasza:
55%

Teljesen össze-vissza írtál. Maradjunk annyiban, hogy csókkal is elkapható bizonyos feltételek esetén, tehát nem érdemes szórakozni vele. És arra se számítson senki, hogy nem baj, ha elkapom, van rá gyógyszer, mert ez így nem igaz. Lehet, hogy te nem reagálsz a koktélra (és ez nem egyedi eset) és elvisz 2 éven belül.

Egyébként ha pontosan akarsz tudni valamit, akkor olvasd végig az AIDS.hu-t, vagy valami szak anyagot.

2010. jún. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Elovastam, de hát akkor elvileg nem terjed csókkal....
2010. jún. 10. 09:10
 5/21 anonim ***** válasza:

annak az esélye, hogy szexuális úton elkapod, védekezés nélkül 0,03%. most akkor kombináld össze, hogy csókkal mekkora eséllyel terjed. persze ilyen kicsi számok is elegendőek ahhoz, hogy terjedjen mint a fene.

gyógymód azért nincs, mert a vírus nem élőlény. a vírus sejten kívül megtámadhatatlan, mert nem csinál semmit. ha pedig bement a sejtbe akkor csak a sejttel együtt pusztítható el. reméljük a jövőben kitalálnak valami módszert.

2010. jún. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Na jó kibököm mert látom így nem jutok 1-ről a 2-re :) van vagy is volt egy 14 éves b.nőm 2 hete még jártunk is :) nem volt semmi köztünk csak csók, azért félek tőle mert elmondták nekem a testvérei hogy már 9 éves nem volt szűz és van neki tetkója is, most szerintem ez elég durva de már nem járunk....és ettól félek hogy ő az volt én pedig elkaptam :S
2010. jún. 10. 10:17
 7/21 anonim ***** válasza:

1. Aki 9 évesen meghúzta a lányt, az BŰNCSELEKMÉNYT követett el...


2. Csókkal nem olyan könnyű elkapni (szinte lehetetlen). Ha fertőzött vér folyik a kezedre, illetve fertőzött tűt szúrsz magadba, akkor is 0,3% az esélye, hogy elkapod (ezzel nem azt akarom reklámozni, hogy nem kell komolyan venni).


3. 10:01-esnek: ajánlom, hogy olvass utána a HIV kezelésben használt gyógyszereknek (reverz transzkriptáz inhibitorok (NRTI és NNRTI), proteáz inhibitorok, integráz inhibitorok stb.), mert ezek szelektíven a vírust támadják, és nem a sejtet ölik meg. Hogy ezek ellenére miért nem gyógyítható még a betegség?

Mert a vírus rendkívül változékony (azaz gyorsan kifejlődik a rezisztencia) és néhány sejtben évekig is "ellehet" némán, a genomba integrálódva (ahonnan csak génterápiával lehetne "kiszedni").

2010. jún. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Az már börtönben van :)....akkor nem kel annyira félnem?
2010. jún. 10. 12:34
 9/21 anonim ***** válasza:
csak mellesleg mondanám el de az általad felsorolt gyógyszerek pont akkor támadják a vírust, mikor bejutott a sejtbe és elkezdni beépíteni a genetikai anyagát a sejtébe. a vírus fehérjeburkán ezek a gyógyszerek nem jutnak át, csak a sejtfalon.
2010. jún. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

OFF: 16:31-esnek:


Nem mondtam egy szóval sem, hogy ezek a szerek sejten kívül pusztítják el a vírust. Arra reagálva írtam ezt, hogy te ezt írtad: "ha pedig bement a sejtbe akkor csak a sejttel együtt pusztítható el."


És ha már a kákán is csomót keresnék, a legutolsó válaszodba is belekötnék:


1. "általad felsorolt gyógyszerek pont akkor támadják a vírust, mikor bejutott a sejtbe és elkezdni beépíteni a genetikai anyagát a sejtébe"


Ez a proteáz inhibitorokra nem vonatkozik, mert azok már az integráció utáni lépésekben gátolják a vírusfehérjék szintézisét (többek között a gag-pol poliprotein termék hasítását).


2. "vírus fehérjeburkán ezek a gyógyszerek nem jutnak át, csak a sejtfalon."


A HIV-nek lipidburka van, nem fehérjeburka (és ebben vannak glikoproteinek pl.: gp120 és gp41).

Arról nem is szólva, hogy az emlős sejteknek NINCS SEJTFALA!

2010. jún. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!