Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit csináljak? Hogyan tudnám...

Mit csináljak? Hogyan tudnám enyhíteni? Lent írom

Figyelt kérdés
Van egy kutyusom a lakásban és egyre erősödik a kutyaszőr allergiám. Bőrkiütéseim vannak már fulladok nehezen lélegzem stb. Nem akarok megválni tőle mert nagyon szeretem. Hogyan tudnám a tüneteket elmulasztani vagy enyhíteni?
2011. okt. 25. 20:23
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Most konkrétan az immunrendszerre vonatkoztatva értettem a dolgot.

Mert a csontritkulás és egyéb mellékhatások számomra nem kérdésesek...

2011. okt. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom tovább magyarázni. A reprezentatív mintához jóval több kell, mint egy eset. Egy ilyen szteroidos kezelés sokmindent kivesz az emberből. Nem tud sportolni, fizikai munkát végezni, hamarabb elfárad stb... Hogy beteg miért nem feltétlenül lesz, azt már taglaltam, úgy érzem elég részletesen.

Szerinted, neked, a saját testednek mire lenne szüksége ahhoz, hogy soha ne fázz meg, és teszem azt még a herpesz se jöjjön ki többet? Nem cinikusan kérdezem, félre ne értsd.

2011. okt. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Komolyan kérdés volt, amire válaszoljak? :)

Akkor:

A herpesz ellen, ha nem létezne olyan, hogy havi vérzés annak érdekében, hogy majdan szülhessünk + ha sose lenne stresszes időszakom. Ez már segítene. Így is kijönne néha, dehát ilyen a herpeszvírus, van, akikben sűrűbben előjön.

A megfázások ellen, ha hozzá tudnám szoktatni a szervezetemet a szélsőséges hőmérsékletekhez. Mondjuk, ha nyitott helyre tudnék úszni járni, meg kipróbálnám a szaunát és végre beválna, az sokat segítene érzésem szerint.

2011. okt. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Nehezen találom a szavakat. Az a baj, hogy Te is teljesen jó logika mentén gondolkodsz az egészségről, viszont kételkedsz dolgokban - nem is alaptalanul. Attól, hogy divatosak, közhelyesek, elcsépeltek lettek egyes ismeretek, elméletek, még nem jelenti azt, hogy azok tisztán parasztvakítási céllal láttak napvilágot.

Amit írsz, szerintem is működne. Csak gyerekeknek születnie kell, az édenkertet pedig felszántottuk, úgyhogy marad a valóság. Minden nap úszni, én is járnék, ha lenne időm, és főleg pénzem.

Nekem is megvan a formulám a magam egészségére, és én is ismerek olyat aki soha életében nem volt beteg. Ez jó példa is, felhozhattam volna hamarabb.

A srác két kiló alatti súllyal született, csoda hogy megérte a gyermekkort. Attól kezdve viszont az anyja adta neki a bérescseppet, esélye nem volt lógni a suliból - betegség címén.

Mások kikiáltják a húst, vagy épp a búzát bűnösnek - hogy a Te szavaiddal éljek -, és ezáltal szintén egy egészségesebb életmódra tesznek szert. De mi a közös pont mindezekben, és még rengeteg más, egészségmegőrző praktikában?

Én is csak sejtem a kérdésre a választ. Nem akarlak meggyőzni semmiről, főleg a magam igazáról nem. Azonban amíg a magad formuláját ki nem próbálod, nincs rá bizonyíték, hogy működne is. Ezzel szembe tudok állítani pár példát, ami már bizonyított. És ezekből lehet, érdemes okulni.

2011. okt. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

A közös lehet a placebóhatás. Azért, ha valamiben nagyon erősen hiszel, akkor megtörténhet, ha félsz tőle, akkor is. Ha félsz, hogy lebetegszel, akkor könnyebben meg is történik. Stb... Dehát ezt tudjuk.

Ami tartható is - mert amit az előbb írtam, az az "álom" :D : rendszeres testmozgás, szünetben hetente többször, hát, iskolaidőben... is lehetőleg egyszer-kétszer legalább.

Zöldség-gyümölcs evés naponta kétszer.

És a stressz kezelése a következő módszerrel: megtettem, ami tőlem telhető, innentől nem érdekel. Jó, ez nem mindig működik, de sokszor igen.

2011. okt. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

A placebohatás nem áll arra, akibe gyermekkora óta tömik a vitamint. Nyolc-tíz évesen még nem gondolkodik ezen az ember.

Aki pedig felnőttként választ valamilyen utat, az pont azért teszi, mert fél a betegségektől, szerintem itt is bőven kevés elhitetni magunkkal dolgokat. Egyáltalán, és ezt a magam példájából is tudom, itt a hit kérdése pont fordítva van. Azért hiszünk (is) ezekben a dolgokban, mert megtapasztaltuk a hatásokat.

A zöldség-gyümölcs fontos, a testmozgás is. Viszont szomorú tény, hogy az elmúlt évtizedekben jelentősen csökkent a növények tápanyagtartalma. A rostok miatt továbbra is elengedhetetlenek, viszont a vitaminokat minimum pótolni kell.

És itt fordul egyet a világ. Nem természetes korlátok közé van szorítva az életünk. Számunkra valóban álom a stresszmentes élet, a vitamindús zöldség-gyümölcs, a tiszta víz és levegő, ezek az ősinknek természetesek voltak. Viszont nekünk vannak olyan lehetőségeink, amik pedig nekik nem adattak meg(szükségük se nagyon volt rá). Egy ital, ami órákig tartó, kemény fizikai munkához szolgáltat elegendő energiát, egy tabletta ami a haláltól ment meg, és szinte teljes fölépülést biztosít hetek alatt. Ezeknek is megvan az ára, írtam már az antibiotikumok következményéről. Viszont ilyen lehetőség rejlik az úgynevezett vitaminbombákban is. Szükségünk van az antioxidánsokra, ásványi anyagokra, ez vitán felül áll. De mi van, ha a szükséget bőséggel helyettesítjük? Vitamintúladagolás? Naná, az is pont olyan, mint a szexmánia. Nem szenvedek benne! Minden percét élvezem! :D

2011. okt. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

És itt jön megint az, hogy ki miben hisz.


Rájöttem, csak magunkhoz viszonyítva mondhatjuk meg, hogy egészségesen élünk-e. Ha másokat nézünk, akkor rájövünk, hogy ők sokkal többet tesznek az egészségükért, és amennyit én teszek, az semmi.

Ugyanakkor 2-3-4-5 évvel ezelőtti önmagamhoz képest, mikor évente 5-10-szer mozogtam vagy annyi se, és nem napi, hanem heti szinten ettem 2-3-szor "zöld" dolgot, őrült sokat teszek.

Vitaminnal is így van. Nálunk télen, tél környékén szokás tablettás vitamint szedni, ha az, amit vettünk, tényleg segített valamit, abban az esetben télen volt valamennyi vitaminpótlásom. Aztán, mikor annyira nem néztek a körmömre, akkor elfelejtettem bevenni, és 30 darab hónapokig tartott. :)

Ehhez képest a napi pl. egy darab paradicsom, egy darab alma, szőlő és erősen hagymás, házilag készített körözött hatalmas előrelépés.

Azt már nem biztos, hogy megengedhetjük magunknak, hogy egész évben kiegészítőt vegyünk. És mivel nem mindegyik szívódik fel jól, ezért vegyünk még drágábbat is... Legalábbis nem erre vagyunk berendezkedve. És a család szerintem így is kivan az új életmódomtól, meg mindegyikünknek vannak igényei, már csak elvből se akarom őket bombázni, hogy na vegyünk többezerért tablettát...

Csak a nátha miatt pedig főleg nem. Inkább legyen meg az az évi 2-5 nátha, úgyis jobb éveimben akár az összeset meg tudom fogni az elején, és akkor két-három napos torokfájással megúszom (azt én nem is számolom betegségnek). Jó, tudom, Te se csak a "nátha" miatt csinálod, amit csinálsz, tehát ez nem ellened szóló ellenérv volt, hanem sokak felfogása ellen.

2011. okt. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Soneji, erre mit tudsz mondani?

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__altalanos-kozerzet__..

Mi lehet szerinted a baj, és az orvosok mivel kezelnék?

2011. okt. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Vannak egészségesebb, és betegesebb emberek. Viszonyíthatunk egymáshoz is, nem mindig célszerű. Én azt utálom nagyon, amikor valakinek jó adottságai vannak, és emellé semmit nem tesz az egészségéért, sőt, még szívja a bagót, és rendszeresen ájultra issza magát. Sajnos az egészség-különbségek fiatalon nem olyan szembetűnők. :(

Írod a felszívódás problémáját. Egy jól karbantartott bélflóra mindent fölszív. A magas/többszörös vitamintartalmú táplálékkiegészítők pedig jellemzően olcsóbbak, mint a gyógyszertári, "éppen csak" vitaminok. Tenni kell érte, és ha nincs szerencsénk, mese nincs, rá kell erősíteni a tápanyagbevitelre. Tél-nyár, a helyes-ideális táplálkozás még drágább is lenne, mint a bogyók.

Linkelted a kérdést, már korábban is akartam írni, hogy a helyes életmóddal rengeteg dolognak, többek között ilyen krónikus állapotoknak is elébe lehet menni.

2011. okt. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Ennél helyesebben nem hinném, hogy tudok, és őszintén szólva, nem hinném, hogy akarok élni. Ami ezután jönne, az tényleg bogyók, az édesség elhagyása, vagy csökkentése (azért "kínozni" nem akarom magam, tehát erre nem vagyok hajlandó), kiköltözés zöldövezetbe, stressz redukálása normál szintre (időgép?).
2011. okt. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!