Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Menni idő alatt hat a tetanus...

Menni idő alatt hat a tetanus elleni oltás? + antibiotikum? Tegnap be volt dagadva a kezem, amikor este megkaptam, de ma reggelre el indult a csík is, bár lázam (csak hőemelkedés) és fájdalmaim nincsenek. Cicaharapásról van szó.

Figyelt kérdés
2011. nov. 1. 10:26
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
a szüleim szerint emiatt már nem kell aggódnom :P most mégis mit csináljak, ők viszbek majd a balesetire ... a ügyelet itt kész röhej, a doki tegnap is azt mondta, hogy ó ezzel ráérek még a balaesetire menni, ott pedig azt mondták, hogí rögtön harapás után mennem kellett volna ... ez a magyar egészségügy... anyának volt már és őt is későn kezelték de rendbe jött ... am nagyon nem kamu kérdés ... és tényleg nem nagyon halad a csík
2011. nov. 1. 11:23
 12/14 anonim ***** válasza:

A tetanusz tünete nem a "piros csík", a csík mindössze annyit jelent, hogy a nyirokerek gyulladásba jöttek (vagyis elfertőződött a seb). Ezt 1000féle baci okozza, és valami filmből terjedt el, hogy elindul a szív felé és akkor meghal az illető (bár, ha jól rémlik, a filmben kígyóméregről volt szó).


A tetanusz tünete a merevgörcs, amiben a beteg így néz ki (gyakorlatilag "hídban van"):

[link]


[link]


Amúgy tetanusz ellen első körben (ha már voltál immunizálva) antitoxint adnak, ami AZONNAL hat (és ha régen voltál oltva, akkor párhuzamosan elkezdik az aktív immunizálást is a toxoiddal).

2011. nov. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én a helyedben inkább a veszettség miatt aggódnék, mert ha arra nem kezelnek, akkor 98%-ban halálos. De annak se a "piros csík" a tünete.
2011. nov. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Na voltam, nem volt semmi átkötöttek és azt mondták majd elválik ... Tanat oltást kaptam, az nem tudom pontosan mi o.O ... most azt mond a doki h nem hiszi h tetanusz, inkább inhüvelyideget talált el.

A cica nyugtnak tűnik, nem ismerjü annyira amúgy de majd holnap megyünk vele az állatorvoshoz.

2011. nov. 1. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!