Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mandulaműtét után mi vár az...

Mandulaműtét után mi vár az emberre?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Most van életembe másodszorra tüszős mandulagyulladásom (2010. májusába volt először), és az orvosom, és a fül-orr gégész is azt mondta, hogy jobb lenne ha kivetetném a manduláimat.

Nagyon félek.

Az immunrendszerem alapból nagyon gyenge, mert egyéb betegségek miatt rengetek antibiotikumot kaptam.

Milyen egy ilyen műtét? Mennyire fájdalmas? Mik a következményei?

Köszönöm a válaszokat.


2011. nov. 10. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ne vetesd ki. Kétszer begyulladt, az még nem a világ vége. A bélflórádat, meg az immunrendszeredet kellene erősíteni inkább.
2011. nov. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

Nem is szeretném... csak 2 orvos is azt mondja, hogy ki kell. De most kaptam valami inhalálos dolgot, és majd vissza kell még mennem, akkor csinálnak egy torokleoltást, annak megjön az eredménye... aztán meglátjuk mi lesz.

2011. nov. 10. 11:46
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Nehogy kivetesd!!!!


Akkor ajánlott MEGGONDOLNI a kivételt, ha évente 3-4 alkalommal van tüsződ mandulagyulladásod. Gratulálok az orvosnak!

Ha gyenge az immunrendszered, akkor a mandula eltávolítása után havonta elkapsz valami torokgyulladást, ebben majdnem biztos vagyok.


[link]


Érdemes elolvasni, vagy akár elmenni hozzá. Ő is megerősíti, hogy nem szabad kivenni.

2011. nov. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat.
2011. nov. 10. 12:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy egy csomó kellemetlen betegséggel kevesebb lesz. Náthás a műtét után is leszel, de nem olyan durván.

Nekem kiskoromban ki kellett venni. Igen, tisztában vagyok sok hátrányával is a dolognak, de mégis nagyon örülök!! Nem hiányozna még évi 5 mandulagyulladás...

Az alatt, hogy gyenge az immunrendszered, mit értesz? Biztos nem vagy immunhiányos...

Kérlek, felejtsétek el a reklámokból áradó marketingdumát, mert káros és felesleges....

2011. nov. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kérlek szépen azt értem az alatt, hogy nagyon fogékony vagyok így is a betegségre.

Tavaly kezdődött minden. Volt egy mononukleózisum, amit 'csak' tüszős mandulagyulladásként kezeltem. 2 doboz zinnatot szedtem be akkor (kéket, és piros dobozost is), ez nem használt, így 10 injekciós antibiotikum kúrát kaptam. Ekkor azt hittem meggyógyultam, de egy hónapra rá olyan aftás lett a szám, hogy alig tudtam enni. Detto, 1 doboz zinnat, 10 antibiotikumos injekció. Utána erytnema nodusom (csomók lettek a lábamon). 2-3 hónapig aspirint szedtem, néhol egy kis antibiotikummal megspékelve. (ez a betegség novembertől májusig tartott) 1 hónapja húgyúti fertőzés miatt szedtem zinnatot, és most 2 hete aktil duot kaptam. (felső légúti fertőzés miatt)

Szedek immunerősítőt, de ettől függetlenül mindig van velem valami sajnos.

Nem tudom, hogy a műtét segítene-e vagy sem.

2011. nov. 10. 18:38
 7/7 A kérdező kommentje:
*kezeltek
2011. nov. 10. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!