Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Sebes a lábam (képet csatoltam...

Sebes a lábam (képet csatoltam! ) baromi csúnya és fáj, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Hétfőn az új papucsom kikezdte mindkét lábfejem, a bal már majdnem meggyógyult, a jobb így néz ki:

[link]

2 centis a seb, nem bírok se papucsot de cipőt ráhúzni, nagyon fáj, ha meg mezítláb megyek húzódik a seb. Holnaptól minden nap zh-zok hogy menjek így suliba? Nagyon csúnya a seb, 1 hetes már, nem kellett volna begyógyulnia mint a másikna? Mit csináljak vele, segítsetek!!


2009. máj. 10. 14:23
 1/9 anonim válasza:
Szerintem az aloe vera jó rá. Nekem mindig az segít.
2009. máj. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Óóó, nem mintha el akarnám bagatelizálni a problémádat, de nekem volt már ennél 100X csúnyább is a sarkam. Mit tegyél? felejtsd el kb 2 hétig a sarokgyötrős cipőidet. a sebet kend neogranormonnal vagy valamilyen sebgyógyító kenőccsel. a sebet amikor otthon vagy, ne ragaszd le, hadd levegőzzön. ahogy nézem, már varas, ez pedig jó jel. az elkövetkezendő hetekben hordj puha, rugalmas sarokrészű, kényelmes sportcipőket, zoknival. nekem ez vált be.
2009. máj. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen törölgesd át folyékony betadin oldattal, vagy framykoin ( azt hiszem így írják)ez egy antibiotikumos krém, ezután kösd be és cseréld a kötést naponta, és ha nem javul akkor nézesd meg egy orvossal.
2009. máj. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

(3. válaszoló) de az is jó ha levegőn van és nincs bekötve

( ahogy érzed),szerintem mivel már jó idő van hordj papucsot.

2009. máj. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Patikában vehetsz Curiosa gélt. Kb. 1400 ft. Nagyon gyorsan meggyógyítja a sebeket. 2-3 nap alatt meggyógyul! (gyógyszerész)
2009. máj. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Betadine-nal fertőtlenítsd folyamatosan és ragaszd le addig amíg nem kezd hegesedni, azért hogy meggátold a felülfertőzést.
2009. máj. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Oks köszi a tanácsokat ezek szerint megmaradok :)

A második válaszolónak írom :) ez a lábfejem nem a sarka, és magassarkú cipő soha nem volt a lábamon, ez a papucs amit most vettem így néz ki:

[link]

és ez kezdte ki....

2009. máj. 10. 14:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp fertőtlenítsd és ragaszd le, mert úgy látom, mintha gennyesedne. Már meg kellett volna gyógyulnia.

Szóval Betadin, kötés, és olyan cipő, ami lehetőleg ott nem bántja.

2009. máj. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ecet 20%-os. kicsit csíp de tökéletesen fertőtlenít. az aloe verát meg csak akkor,ha hiszel benne,amúgy csak pénzkidobás
2009. máj. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!