Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Arcüreg gyulladás?

Arcüreg gyulladás?

Figyelt kérdés

A doki arcüreg gyulladást állapított meg, igaz nekem nem fáj, de adott cseppeket meg gyógyszert. Kinek mi a tapasztalata, mi segített és mennyi ideig tartott?

Előre is köszi:)


2012. febr. 10. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:

melegitettem melegvizes törcsivel. de az csak ideig oráig volt jo.

a végén az állkapcsom is fájt,igy kaptam cataflamot,erös gyulladás és fájdalom csillapito. az egyböl meggyogyitott. a lényeg hogy elözd meg az antibiotikumot.de a doki miért nem mondott valamit??? megállapitotta azt kész?

2012. febr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A gyógyszert szedd be. Én szoktam inni egy kis Calcium pezsgőtablettát is és valamilyen köptetőt. Ha nincs lázad, akkor infrázz vagy hajszárítóval melegítsd az arcodat (lényeg a száraz meleg és nem a gőzölés!) Orrcseppet 1 hétnél tovább ne használj, mert nagyon kiszárítja az orrnyálkahártyát. Fontos lenne még, hogy egyenletes hőmérsékleten tartózkodj amíg meg nem gyógyulsz (legalább amíg a gyógyszert beszeded). Jobbulást! :) (Hogy meddig tart, az attól függ, hogy mennyire van tele a melléküreged).
2012. febr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én pont hogy azt tudom hogy a száraz gözölés nem jo,hanem a nedves.de logikus is:

arcüreggyulladás a beledugult cucctol van. az pára hatására kidugul és párát csak nedves dolog tud adni.

bár az infralámpát is hallottam hogy jo... de akkor már tényleg nem tudomXD

2012. febr. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
röntgenen voltam és ott mutatta ki . Meg köhögök eléggé . Már vége lehetne . :D és köszi mindenkinek, remélem hamar meg gyógyulok :)
2012. febr. 11. 00:23
 5/6 anonim ***** válasza:
A "gőzölés" az alsó légúti váladék oldására jó - orr-melléküreg-gyulladás esetén kifejezetten száraz meleg a hatásos (ezért szokták az infra lámpát vagy a hajszárítót javasolni a fül-orr-gégészek is)! A köhögésed is a melléküregből a hátsó garatfalon lecsurgó váladék miatt van, hisz ingerli a nyálkahártyát. A köptető "hígítja" a váladékot, a Calcium pedig csökkenti a nyálkahártya-duzzanatot, ill. s ezáltal könnyebbé válik annak kiürülése (kifújása, felköhögése). (A köhögés egyébként viszonylag sokáig el szokott húzódni.)
2012. febr. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ahhhaaa! köszönöm én is:) nem tudtam:)
2012. febr. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!