Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A hepatitis C és a hepatitis...

A hepatitis C és a hepatitis cronica ugyanaz?

Figyelt kérdés
Bőrproblémák útján jutottunk el idáig. A vérvételemben a májfunkciókra utaló eredmények rosszak lettek, de Hepatitis B-re és C-re negatív lett a második vérkép. Ennek ellenére vért vettek tőlem megint, azt elküldik Debrecenbe egy nagyon részletes kivizsgálásra. Hasi UH-n nem láttak semmit, csak "enyhén fénylő "echostruktúrájú" májat, megnagyobbodott lépet. A doki nem mondott még semmit, csak hogy a vér és vizeletmintát elküldik Debrecenbe kivizsgálásra, + menjünk el hematológiai vizsgálatra. De amikor diktálta az asszisztensnek az adataimat, tüneteimet, diagnózisomat, a diagnózishoz azt mondta hogy "hepatitis cronica". Szerintem nem biztos ez még, csak érdekelne hogy ha ez a bajom, akkor mi lesz velem. Olvastam olyat hogy interferon kezelés van rá, de nem tudom hogy ez miből áll. HELP?!! 16/L

2012. febr. 13. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
A hepatitis cronica az egy idült májgyulladás. Nem tisztázott eredetű. A C és/vagy B vírusfertőzést meg kell várni míg kizárják vagy megerősítik. Addig csak sima idült májgyulladásos tüneteid vannak. De nyugalom, nekem is végig kellett csinálni ezt a tortúrát. Vírusra negatív vagyok, a májfunkcióm: GOT,GPT,GGT viszont 60-120 között van állandóan. A hepatológián azt mondták, akkor van nagy baj, ha ezek az értékek elérik az 500-at, 1000-et és úgy is maradnak. Addig meg lehet emésztési probléma vagy gyógyszeres mérgezés (májfunkció emelkedett) meg egy rakás dolog...
2012. febr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A B-re és C-re negatív lett a vérkép, és a bőrproblémák már lassan másfél éve fennállnak, de azért csak most mentünk el az immunológushoz, mert előzőleg bőrgyógyászhoz jártunk, oda küldött a (volt) gyerekorvosom, de azóta háziorvost váltottunk (felnőtt orvoshoz járok már), és neki mikor szóltunk, elküldött a vérvételre-->rossz eredmények a májfunkcióknál-->hasi UH, hepatitis B-re,C-re vérvétel(negatív lett)--<immunológus-->vérvétel ami meg Debrecenben + amit mondott a diagnózishoz hogy lehet hogy hepatitis cronica.
2012. febr. 13. 14:14
 3/6 A kérdező kommentje:
*vérvétel ami MEGY Debrecenbe..
2012. febr. 13. 14:14
 4/6 anonim ***** válasza:
A hepatitis cronica, mint fentebb említettem: idült májgyulladás. Ennyi. Ne izgulj.
2012. febr. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kiderült,h mi a baj?
2012. márc. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Még nem, majd április 5-én. :s
2012. márc. 18. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!