Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Babáknak továbbadhatom a...

Babáknak továbbadhatom a bárányhimlőt, úgy hogy már voltam az?

Figyelt kérdés

Én még kb. 10 éve voltam bárányhimlős általános iskolában, viszont most az öcsém az oviban összeszedte, tegnap jöttek rajta ki a kiütések. A keresztanyámékhoz holnap mennék, van egy 2 éves kislánya és két 8 hónapos kisbabája. Úgy tudom, hogy a bárányhimlőt én már nem kaphatom vissza ha voltam az, ez igaz? Attól, hogy én nem kapom vissza, úgy mint hordozó továbbadhatom a betegséget a gyerekeknek?

A múlthéten is voltam náluk, akkor az öcsémen még nem jöttek ki kiütések, de nem tudom, hogy a betegség már benne volt-e, a múlthéten megfertőzhettem őket?



2012. febr. 29. 19:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Szépen kezet mosol, nem dörgölöd öcsédhez, amit felveszel és átviszel és kész. Ha egy légtérben vannak vele, akkor fertőznék meg, de használati tárgyak is közvetíthetik. Te magad nem hordozhatod abban az értelemben, ahogy ezt mondjuk, csak úgy, hogy pl. öcséd a kezedre "szórja" a vírusait, és te pl. nem mosod meg alaposan a kezed és megfogdosod vele a gyereket.

Szerintem múlt héten még nem fertőzött, egy-két nappal a kiütések előtt kezdik úgy tudom.


A fentiektől függetlenül én azért nem mennék, ha nem muszáj, míg le nem pörkösödik a tesód, azért csak egy nyolc hónapos baba.


Bár elvileg, ha az anyukája volt, és szoptatja, akkor addig ő is védett. Fene tudja. Én paráznék, hogy aztán én leszek a hibás.

2012. márc. 1. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Sajnos nem szoptatja már őket, mert ikrek és kevés teje volt/van, legtöbbször tápszert esznek. Nagyon remélem, hogy a múlthéten még nem fertőzött, nem szeretném ha miattam betegek lennének. Inkább ma se mentem hozzájuk, nehogy elkapják, még ha én közvetlenül nem is fertőzök.
2012. márc. 1. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!