Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Honnan tudjam, hogy nem...

Honnan tudjam, hogy nem lettem penicillin érzékeny?

Figyelt kérdés

Múltkor olvastam, hogy az csak úgy kialakulhat akármikor, azért mert valaki valamikor nem volt az, az nem azt jelenti, hogy egyszer csak nem lesz. Ez most komoly?


Én nem voltam, de most mégis félek bevenni!


Még tavalyelőtt is szedtem curam-ot, amin az van, hogy penicillin érzékenyek nem szedhetik és semmi bajom sem volt. Meg mindig semicillint, meg augmentint kaptam, azokat se szedhetik penicillin érzékenyek, míg nem olvastam eszembe sem jutott, de most rettegek bevenni a semicillint, attól félek, hogy mégis allergiás vagyok és itt vagyok magamban és egyszerűen meg fogok halni.


2012. márc. 1. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Ne aggódj emiatt. Van a családban, aki penicillin érzékeny?


Én az vagyok kicsi korom óta, anyukám is az, és a nagymamám is. Ezt csak a lányok örökölhetik az anyukájuktól. Tehát ha fiú vagy (nem írtad), akkor meg is nyugodhatsz.


Ha lány vagy, akkor előfordulhat, de nem valószínű. Én is szedtem egy darabig Augmentint, mire kiütött. Jóesetben csalán kiütés jelentkezik, rosszabb esetben anaphilaxiás sokk.

Attól, hogy beveszel egy szemet, még nem fogsz meghalni. Ha eddig szedted, nem valószínű, hogy súlyos allergiás reakcióid lennének rá, max. kiütések.

Vedd be nyugodtan, ha viszketnél valahol, vagy nagynak éreznéd a nyelved, vagy bármi hasonlók, akkor hagyd abba.

De nem lesz semmi baj.

Mindenesetre azt azért jó lenne tudni, hogy a családban van-e penicillin érzékeny..

2012. márc. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Állítólag anyám nővérének a fia, legalábbis régen, mintha azt mondták volna. Másról nem tudok. Nekem csak a curam-tól volt egyszer olyan mellékhatásom, hogy ment a hasam, de úgy tudom az más, annak nem a penicillinhez van köze, hanem ahhoz, hogy antibiotikum.

Egyébként lány vagyok, de nem tudom mi lett velem, régebben eszembe sem jutott volna, most meg egyfolytában rettegek. Múltkor túl nagy falatot nyeltem és alig ment lefelé és míg leért egyfolytában láttam magam előtt, hogy most fogok meghalni és mire megtalálnak már megesznek a macskák.

2012. márc. 1. 13:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Macskák? :DDD
2012. márc. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Anyád nővérének a fia elvileg nem is lehet gyógyszerérzékeny, mert mint mondtam X kromoszómához kötötten öröklődik tovább, anyáról LÁNYra. Egy kis genetika..nézz utána.

Nyugodj meg, nem lesz semmi bajod, nem fog megenni sem a macska, sem anyád vagy a doki, ha tőlük is érdeklődsz..

Első voltam..

2012. márc. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már hármat bevettem, semmi bajom. Azt hiszem öregszem és kezdek hülyülni.
2012. márc. 2. 01:05
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként én nem tudom, csak arra emlékszem, hogy nagy ijedtség meg szaladgálás volt, hogy a gyereknek hogy írhatta fel az a hülye orvos, mikor tudja, hogy penicillin érzékeny. Ezt megjegyeztem jól magamnak, mert nagyon érdekesen hangzott.
2012. márc. 2. 01:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Úristen! Ez nagyon tudományosan hangzik, amit itt valaki összehordott, de iszonyatos nagy hülyeség! Még, hogy csak öröklődik és csak anyáról lányra? Honnan vettél ilyen baromságokat? Legalább néznél utána! Máskor is adsz ilyen okos tanácsokat?


Mindössze arányaiban sokkal több nő allergiás, mint férfi a nők nagyobb kockázatnak vannak kitéve, de ennyi!


SENKI SEM SZÜLETIK PENICILLIN ALLERGIÁVAL ÉS NEM IS ÖRÖKÖLHETŐ. AZONBAN BÁRKIBEN KIALAKULHAT, MIUTÁN TALÁLKOZOTT PENICILLINNEL!


[link]


utolsó előtti bekezdés, angolul: "No one is born allergic to penicillin, nor can it be inherited. However, anyone can develop an allergy to penicillin after exposure to it"


Ez az Iowai Egyetem klinikájának honlapjáról van! Vajon tök hülyék? Bármilyen komolyabb oldalon szétnézel ezt találod meg!


Méghogy csak anyáról lányára örökődik. Úristen. Most komolyan valami rendeset linkelj már be, ahol ez le van írva!


Ráadásul, ami X kromoszómához kötötten öröklődik, az a férfiakban gyakoribb, mert a nőknek két X kromoszómája van a másik általában kompenzálja az egyik rendellenességét!!!

2012. márc. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja és kérdező, ha már évek óta szedsz mindenfélét, nyugodj meg, tuti, hogy nem vénségedre fogsz meghalni tőle. Nyilván nem véletlen írják fel mindig ezeket neked.
2012. márc. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva furcsálltam is, én is úgy tudtam, hogy csak az allergiára való hajlam örökölhető esetleg, rendesen öröklődni betegségek szoktak.


A vérzékenységről tanultuk biológián, hogy a hibás gén az X kromoszómán van, jobbára így férfiakon mutatkozik, de ha mindkét szülő hordozza, a lány is 25% eséllyel vérzékeny lehet.


Őszintén kicsit meglepődtem, hogy nagyon rosszul emlékeznék az ilyenekre, de ezek szerint nem. Köszönöm!

2012. márc. 3. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!