Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tudtok? Lecsengett már a...

Mit tudtok? Lecsengett már a hányós vírus?

Figyelt kérdés
Mikor lesz vége már?Elmúlhatna már a járvány...mit tudtok róla?megelőzhető?
2012. márc. 6. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a vírus úgy hallottam, hogy állandóan jelen van és fertőz, még nyáron is. Több kollégám nyáron kapta el. Most hét elején például a főnököm kapta el épp, szegény. Én is arra várok, hogy egyszercsak vége lesz, mert nagyon-nagyon parázok tőle, de mindig rettegni kell és soha nem lehet tudni, hogy hol mikor kitől kapjuk el. Megelőzni úgy lehet, hogy nagyon gyakori kézmosás, főleg tömegköz, bevásárlás, posta, meg ilyenek után. Én mindig tartok otthon fertőtlenítős kézmosót, és ezzel mosom meg a kezem, ha hazaértem a buszozás után. Amúgy a Colostrum nevű immunerősítővel vissza lehet szorítani a calici vírust, állítólag ez az egyetlen megakadályozási lehetőség. Én is ezt szedem, de ez sem biztosíték, hogy nem kapom el. Viszont ad egy kis nyugalmat.
2012. márc. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És mennyi az ára?én is írtózok tőle hogy elkapom:( nem megyek olyan helyre ahol sokan vannak kislányom van és a popsitörlővel folyton egyből törlöm a kezem +a babakocsi fogókáját meg gyakran mosok kezet.már sokan idegbajt kapnak tőlem...:(
2012. márc. 7. 19:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát ez elég hülye kérdés a maga módján. :D

Ilyesmiből nem szokott országos járvány lenni, inkább 1-1 közösségben menő.

Ovi, suli, munkahely.

És valamiylen változata mindig van szinte, télen-nyáron.

A mániákusság meg nem szükséges, ha épp jó állapotban van az immunrendszered, akkor nincs gond, ha meg mégis elkapod, leglaább edződik a szervezet kicsit? Tudom, nem kellemes, amúgy általában pont a tisztaságmániások lesznek hamar betegek, egy kis kosz és baci egészséges. :)

2012. márc. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A Colostrum árát így fejből nem tudom, de nem olcsó. Neten keress rá, van ahol akciósan ki lehet fogni. De asszem a 90 db-os került nekem olyan 8 ezer Ft-ba kb. Keresgélni kell, google.
2012. márc. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hát én azért ezzel nem így vagyok hogy a tisztaságmániások hamarabb lesznek betegek de mind1 :) nem vagyunk egyformák az tény:)megnézem a bogyót köszike:)
2012. márc. 9. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!