Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mivel lehet kezelni herpeszt...

Mivel lehet kezelni herpeszt és meddig tart?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy van direkt erre krém,de valami más megoldás nincs rá?Ha szalicilos alkohollal bekenem az nem baj?
2009. jún. 11. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

Mikor nekem volt herpeszem én mentolos fogkrémet kentem rá.Le is szárította hamar.Merem ajánlani neked is.

Szerincem a szaliciles alkohól csak csípné és szerintem nem szeretnéd ha fájna pláne ha a szájsarkában van a herpesz.

2009. jún. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szájsarkában van:) nem baj ha csíp csak múljon el.kb. mennyi idő?köszi a gyors választ.
2009. jún. 11. 13:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nagyon változó dolog ez. nekem is szokott lenni, kipróbáltam MINDENT, a compeed herpesztapaszt is beleszámítva. ez utóbbi először hatásos volt, de csak akkor érdemes használni, ha a legelején kéznél van már.


visszatérve: valóban a fogkrém a leghatásosabb. én ha ráteszem, órákra ott hagyom, mert hamar odaszárad, és így védi azt a területet.azt is olvastam, hogy a fluor kinyírja a herpeszvírust, nem engedi szaporodni. ezt nem tudom biztosan, de annyira nem is számít


tehát a lehető legjobb kúra, ami nekem használt: fogkrém mindig rajta (olyan amin érzed, hogy hűsíti, tehát mentolos, minél erősebb, annál jobb). SOHA nem nyúlsz hozzá ezen kívül, nem piszkálod. nagyon sok vizet iszol. beveszel napi 500 mg c vitamint, mert ez gyorsítja a sebgyógyulást.

nem eszel-iszol alkoholosat, erőset, nem edzel (akkor nekem sokkal rosszabb lett, mikor megerőltettem magam). nagyjából enni.

így is nagyjából egy hét, amíg elmúlik. de sokkal kevésbé látszik, nekem csak kb. 3 napig lehetett látni, és utána hamar leesett a seb. ha ezeket betartod, a lehető legtöbbet megtetted azért, hogy hamar elmúljon.

a végén, mikor már heged bekenheted naponta párszor neogranormon krémmel, ami szintén nagyon hatásos sebgyógyító. fájdalomcsillapító is van benne. de nem szabad túl sokszor, mert akkor előbb esik le a seb, mint hogy alatta meggyógyult volna a bőr.

2009. jún. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
A herpesz sajnos örökké tart.A krém a legjobb rá.
2009. jún. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Első válaszóló vagyok.Nekem is volt herpeszem a szám sarkában.Én mint írtam fogkrémet használtam és azóta se jött elő.Ez szerintem nem tart örökké.Nekem 1nap alatt leszárítótta a fogrém.
2009. jún. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
De igen.A herpeszt egy vírus okozza, ami újra és újra előjön.Ha egyszer már volt, akkor biztos lehetsz benne, hogy lesz is.Előhozhatja a stressz, étkezés, stb...a fogkrém valamennyire használ, én is azt szoktam, ha nincs itthon vectavír.Ha már akkor elkezded kenni, mikor még nem jön elő csak ég a helye, akkor egy nap alatt elmúlik tőle.
2009. jún. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Herpesz


A herpesz vírus okozta betegség. Kétféle herpeszvírus ismert: a HSV-1 és HSV-2. Az előbbi a szájon, az arcon és a szemen okoz fertőzést, az utóbbi inkább a nemi - genitális - herpeszeket okozza.


A száj körüli herpesz hólyagcsoport formájában jelenik meg az ajak szélén vagy az orr körül.

Herpesz az arcon

Előfordul azonban más testtájékok, szervek, így a szem, súlyosabb esetben a központi idegrendszer fertőzése is. A fertőzés emberről emberre, illetve egyazon embernél az egyik testtájról a másikra terjedhet át. A fertőzés után a vírus már nem tűnik el a szervezetből. Előfordul, hogy hosszú ideig nem okoz semmiféle zavart, de bármikor aktivizálódhat (láz, menstruáció, nagy hideg, leégés stb. hatására).


A nemi szerveken megjelenő fertőzés, a HSV-2 vírus okozta herpeszek a nemi aktus során terjednek. A nemi szerveken és környékükön előbukkanó apró hólyagok néhány nap múlva nagyobb hólyagokká egyesülnek, ezután 7-20 nap alatt gyógyuló, heges fekélyekké változnak. Megelőzésükben nagy szerepe van az óvszerhasználatnak, illetve az alkalmi nemi kapcsolatok kerülésének.


A betegség 7-10 nap alatt önmagától is gyógyul, de súlyosabb esetekben gyógyszeres kezelésre lehet szükség.


A gyógyszer kiválasztásánál fontos szempont, hogy még hosszú használata se okozzon semmiféle károsodást. A jelenleg használatos gyógyszerek közül a Virolex (Zovirax) a leghatékonyabbnak tartott szer. A gyógyhatású szerek közül egy másik kezelési lehetőséget biztosít az Epavir kapszula, amely telítetlen zsírsavakat tartalmaz.


A gyógyszeres kezelésre elsősorban a kiújult herpesz idején lehet szükség, de a gyakori kiújulási hajlam miatt a megelőzés érdekében a lappangó szakaszban is alkalmazható."

2009. jún. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.Nekem eddig nem volt,de nem is nagyon szeretnék többet.Remélem minnél elöbb elmúlik...
2009. jún. 11. 14:14
 9/10 anonim ***** válasza:

sajnos ha egyszer volt, majdnem biztos, hogy újra lesz. amikor a szervezeted legyengül (betegség, menstruáció, stb, tehát az immunrendszer megroggyan), nagy eséllyel megjelenik.

az nem igaz, hogy bizonyos ételektől is előjön. ez egy immunrendszeri tünet, nem pedig étkezési. maximum az alkohollal lehet kapcsolatba hozni - ha túl sok iszol, legyengül az immunrendszeres és kijön.

2009. jún. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
En jegelni szoktam,ecet,so,grapefruitt mag olaj csepp, tiszta alkohol,ezeket egy nap tobbszor kell,utana ra telviran krem vagy herpesil,a vegen pedig vermix szarito keverek(dm 2000ft)
2015. jún. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!