Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek biztosra vehetem,...

Mdaniella kérdése:

Szerintetek biztosra vehetem, hogy HIV-el fertőződtem?

Figyelt kérdés

Januárban orálisan kapcsolatba kerültem egy középkorú biszexuális férfival. A számba is került az ejakulációból, de rögtön kimostam, kiöblítettem a számat. Azt hogy volt-e a számban sérülés már nem tudom, de sajnos könnyen előfordulhat hogy igen. (Hajlamos vagyok elharapni). Viszont akkor biztosan nem vérzett, ha volt is seb.


12 nappal később lebetegedtem. Dokinál is voltam. Vírusos tüneteim voltak. Viszont velem egy időben elég sokan voltak betegek. Szóval nem tudom, hogy ez most sima influenza lehetett vagy HIV. Nyirokcsomó megnagyobbodást illetve kiütéseket nem észleltem.


Napokban gondolkoztam el azon, hogy mi van ha megfertőződtem. Rettentően félek. Napok óta nem tudok aludni. Hétfőn fel fogom hívni a helyi nemibeteg gondozót, hogy elmenjek anoním szűrésre. Szerintetek kapok aznap még időpontot ? Nagyon sürgős lenen számomra az eredmény, mert ezt így nem bírom ki!!! :S


Illetve, van arra lehetőség, hogy pénz fejében meggyorsítsák a vizsgálatot, hogy 1 héten bellül legyen eredmény ? Van erre mód ?



tegyük fel, hogy Hiv+ volt az illető. Számba került a sperma és esetleg sebem is volt. Így tudom hogy nagyobb a rizikó, de azért még így sem lehet elkönyvelni a fertőzést, igaz ?



2012. ápr. 21. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól nem lehettél beteg, mert hosszabb a lappangási ideje.

Amúgy meg elég kevés HIV+ személy van, miből gondolod, hogy pont neked jutott egy?

2012. ápr. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A megyében ahol élek elég magas a szám 28 fő és ezek csak azok akik regisztráltak.

1 éjszakás kaland volt. Illető biszexuális. Mondta, hogy análisan mindig véfekezik és azt sem szokta engedni, hogy a szájába menjenek el. Mikor ő elment kérdezte, hogy "A szádba engedted ?" Mire én azt mondtam, hogy igen, de egyből kiköptem" Erre annyit mondott, hogy "akkor jó"

Ez kissé aggaszt. Azóta írtam neki e-mailt, de arra nem reagál. Lehet hogy csak nem használja azt az e-mail címet. Viszont tudom hol lakik... De odamenni meg nem akarok. Hétfőn elmegyek vizsgálatra, de rettentően félek.


Nemi beteg gondozóban is lehet igényelni a 24 órás tesztet pénz ellenében ?

2012. ápr. 21. 14:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem veheted biztosra,de nem is zárhatod ki!

Nem tudom biztosra,de talán 2-3 hónap vagy egyeseknél még több amég kimutatható a vérben a fertőzés után.

Ezért többször kell ellenőrizni.

2012. ápr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Anonim szűrés az ÁNTSZ-nél van, nem a helyi nemibeteg gondozóban.
2012. ápr. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elvileg el lehet kapni a hiv-et orális úton is. Gyakorlatilag immunológus dokim ilyennel még nem találkozott.
2012. szept. 30. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!