Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ótvar segítség fontos?

Ótvar segítség fontos?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja volt ótvarom 5x mentem az orvoshoz, egyre rondább lett, meg leégette a baromi jó kréme az államról a bőrt és azt mondta, hogy semmi baj. Azóta viszont egy helyen (igen 1,5 hónapja) van egy pattanás szerűség a szájam szélén. Nem múlik el, már vagy 4x vérzett, minden nap genny jön belőle és nem múlik el, de egyre nagyobb. Most mit csináljak? Menjek vissza orvoshoz? Vagy keressek másikat? Mi lehet ez? Még mindig ugyanaz? (jah és fertőz mint az állat az antibiotikumos krém sem használ/t)

2012. máj. 6. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
hát mi honnan tudjuk? ha krém nem segit akkor mi mit tudnánk tanácsolni, de probáltál már másik krémet?de egy fertötlenitö is megteszi sztem amig még kicsi. nekem is volt és simán elmult krémtöl.
2012. máj. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tegyél rá éjszakára egy-két csepp vegyes virágmézet és fedd le egy pici gézzel. Meglátod, hogy milyen hamar meg fog gyógyulni.
2012. máj. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Két hétig kentem antibiotikumos krémmel, utána kis szünet után betadin oldattal (szóval fertőtlenítővel), ami amúgy az összes pattanásomat eltüntette, de ez még mindig itt van. És azért kérdeztem meg, mert ilyenről még sosem hallottam. Szerintetek fel kéne vágni?
2012. máj. 6. 17:42
 4/12 anonim ***** válasza:

ja várj... ez a pattanás tutira otvar? szoval pörkösödik? tudod az a sárga szinü morzsa.

mert ha ne, csak vérzik és gennyes akkor ez nem otvar.ha semmitöl se mulik el mindenképp menj dokihoz.lehet kelés is.

2012. máj. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mivel ez rendkívül fertőző betegség, ne itt várj megoldást, hanem mennj vissza az orvosodhoz, vagy valamelyik máshoz, hogy rendesen kezeljen ki.
2012. máj. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy tényleg vissza kéne menni, mert nem múlik.

Nem akartam elmondani az egész történetet, mert hosszú, de megpróbálom összefoglalni:

Először hatalmas pattanások sokasága lett az arcomon. Kentem pattanás szárítóval, bevörösödött a bőröm. Az orvos felírt egy fertőtlenítőt, amitől még vörösebb lett az arcom. 2. alkalommal felírt mellé klór tablettát, utána LEJÖTT A BŐRÖM RÓLA TELJESEN! 3. alkalommal azt mondta rá, hogy tökéletesen néz ki (közben meg rosszabb volt, mint eddig és ennek ellenére antibiotikumos krémet, fucidint írt föl). Most eltelt másfél hónap, ez az egy ott maradt, nem használ semmi, és körülötte 2-3 naponta újabb pattanások jönnek ki, gennyesek, sárgák és 1 nap alatt elmúlnak. Szerintem nem pörkösödik (mert nem olyan nagy csak olyan mint egy nagyon ronda pattanás, de nem hasonlít az interneten található ótvar képekre, szóval furcsa). És vérzik, meg nagyon sok genny jön belőle és már foszlik le róla a bőr rétegesen (amikor vérzik, egyszerre 2-3 helyről is jön a vér).

2012. máj. 6. 19:37
 7/12 A kérdező kommentje:

Akinek nagyobb az undor tűrésküszöbe, az megtekintheti, hogy néz/nézett ki:


Ilyen volt régen (ronda!)

[link]


Ilyen volt 2 hete (nem tűnik rondának, de nagyon fáj):

[link]


Sajnos nem jó minőségű a kép, de nem tudtam jobbat csinálni. Fogalmam sincsen, hogy mi lehet/ett ez... :(

2012. máj. 6. 19:52
 8/12 anonim ***** válasza:

nekem ez alapján nem tünik otvarnak. legalábbis az elmondásod és a második kép után... az otvar nem vérzik .mindenképp menj dokihoz.

a fucidin nekem jo volt az otvarra

2012. máj. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál és azt mondta, hogy már megint ótvarom van :/ az a szám szélén pontosan az és a k*rva fogorvos hibájából, mert fogszabályzó miatt megyek hozzá és az nem fertőtleníti a kesztyűjét meg a szerkezeteket...
2012. máj. 10. 21:08
 10/12 anonim ***** válasza:
keress másik fogorvost...
2012. máj. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!