Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Valaki bármilyen tippet...

Valaki bármilyen tippet tanácsot tud adni esetleg volt tapasztalata ilyen ekcémával?

Figyelt kérdés
ha jól tudom sok fajta van megpróbálom leírni az enyémet: a csuklóm tetején könyökömön kar és láb hajlatban de a könyökömön valahogy mégis más. a testem többi részén ha "kiújul" piros pattanásfélék vannak amik persze viszketnek a könyököm viszont totális elhalás száraz és cserepes már már annyira hogy vérzik aztán ha jól olvastam utána most valamilyen fertőzést is könnyen felszedtem az ekcéma miatt ami sárga gennyedzéssel is jár de csak a könyökömnél. nem tudom pontosan mire vagyok allergiás de az tuti hogy a műszálas dolgoktól meg a pamut cuccoktól nagyon durván kiújul. eddig próbáltam forró vízzel csillapítani a viszketést de úgy hogy az már fájt (de közbe valahogy jól is esett olyan volt mintha vakarnám) de azthiszem talán ettől csúnyábbak lettek bár tényleg alig észrevehetően. most a hideg vízzel próbálkozom. nem tudok rájönni mi jó rá és mi rossz esetleg valami tapasztalat, tanács ?

2012. máj. 15. 04:45
 1/2 anonim ***** válasza:
A hirtelen fellépő, piros hólyagos kiütést hideg citromos, vagy almaecetes vízzel mosogasd le óvatosan. Almaecet a jó meleg fürdőben is hatásos. Tartós ekcémára kamillából és cickafarkból, vagy ezerjó fűből, sűrűre főzött teát lehet alkalmazni borogatásként. A száraz, hámló bőr jobban tolerálja a krémeket. Az orbáncfű olaj nyugtatja az érzékeny bőrt. Tűző napra ne menj a kezelés alatt, mert fényérzékeny! Az aloe húsos levele is kellemesen hűsíti a kivakart bőrt. Készítsd gyorsabb munkára a májad, és a veséd, igyál naponta 3x aranyvessző, apróbojtorján,csalán, bodza, gyermekláncfű, ezerjófű, vagy mezei zsurló teát.
2012. máj. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyon szép és hasznos összefoglaló "egyeske".:)

Amivel én még kiegészíteném:

Az ekcéma köztudottan nem bőrbetegség, hanem egy stressz és bélflóra zavarból eredő immunreakció, ami a bőrödön láttatja magát.

Stressz ellen jó az orbáncfű.

A bélflóra rendbetételére meg az életmód váltás.

Fehér liszt, cukor elhagyása, hús minimalizálása.

naponta egy kefir is sokat segít a bélflóra helyreállításában.

Csinálnod kellene egy méregtelenítő kúrát is.

2012. máj. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!