Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a teendő egy ilyen rovarcsí...

Mi a teendő egy ilyen rovarcsípés esetén? Eddig nem tapasztaltam hasonlót!

Figyelt kérdés
Mint említettem a rovarcsípés okoz kellemetlenséget, Szombaton, azaz tegnap(2012.07.16-án) kezdett el igazán fájni, amikor felvettem a zoknit és a cipőt, erős fájdalmat éreztem, de nem volt olyan vészes mert elmúlt. Ám mozgás után, pihenésnél újra jelentkeztek. Ma pedig a jobb lábamon 2cm nagy és 1 cm széles nagy vörös folt van, közepén pedig egy lila folt ami talán azért van mert a eret csípett meg ezt nem tudom, és kb. 3-4 cm széles körben van bőr pirosság, nem nagy mértékben. A bal lábamon is van egy csípés, az kisebb és nem is fáj. Mind kettő viszketett, nem vakartam meg őket, csak végighúztam rajta a kezem hogy múljon a viszketés érzése. Mind 2 csípés a lábfejemen történt. Előre is köszönöm a válaszokat.

2012. jún. 17. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Kend be ecettel, vagy citromlével, vagy lemoshatod szódabikarbónás vízzel is.
2012. jún. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, meg is próbálom :) Bár már kenőccsel is lekentem, ami állítólag hat rovar csípésre...
2012. jún. 17. 14:46
 3/3 anonim válasza:
Nekem úgy tűnik a leírásodból , hogy ez egy sima akármilyen bogár, szúnyog csípés! A fiam pont így szenved vele! ezt megelőzni nem tudod! Csak utó kezelések vannak! Innentől fogva vedd komolyan a csípéseidet! Valószínű allergiát vált ki, magyarul: A csípés be ödémásodik! A legjobban nálunk a CALCIUMMUSC injekció vált be! A kis ampulla tartalmát kicsi vízben feloldva meginni! Aztán jöhet a hűtőből ,elővett fenistil krém.Az én fiam bárhová megy mindig van nála 1 calciummusc akár mikor megtudja inni. ha észre veszi hogy megcsípte valami már issza is, és akkor nem ödémásodik be neki a helye.
2012. jún. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!