Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Parlagfű allergiára van olyan...

EagleHUN kérdése:

Parlagfű allergiára van olyan terápia ami tényleg működik és véglegesen megszünteti a problémát?

Figyelt kérdés

Néhány (kb 4) éve van parlagfű allergiám, legalábbis akkor diagnosztizálták. Így nyár közepétől késő őszig gyógyszert vagy vény nélküli szert kell rá szednem. Az orvos által felírtban sajnos nyugtató van így bágyadtabb álmosabb lesz tőle az ember, inkább a vény nélkülit szoktam ezért szedni. Végül is nagyjából tünetmentesít. :!

A kereszt allergén növények (paradicsom, görögdinnye, sárgadinnye, uborka, banán...) nálam nem okoznak problémát.

Ha van valakinek végleges terápiával kapcsolatban tapasztalata legyen szíves írja le!



2012. júl. 8. 22:08
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Na erről még nem halottam. Bioboltban kapható? Vagy otthon állítod elő csalánból?
2012. szept. 1. 23:49
 12/12 Lalipapi1 válasza:
Én kb. 6 éve vagyok parlagfűre allergiás, már minden itthonit kipróbáltam, aztán húgom Kanadából küldött gyógyszert, ami nagyban csillapitotta, na de azért gyógyszert szedni sem lehet állandóan, hiszen nem gyógyit csak tünetet csökkent. Az idén csalánfű és lándzsás utifű teakeveréket ittam naponta fél litert, éhgyomorra pár kortyot, s a többit kortyonként, s emellé 2x2 kapszula búzafű lágyzselatin kapszulát szedtem (Jakab féle, 33 g-os, 110 db-os 2.450 Ft). Gyógyszerre egyáltalán nem volt szükségem, nagyban csökkent az allergiám. Amúgy is úgy olvastam, hogy a lándzsás utifű a legjobb allergia ellen, de ez csalánteával csak jobb volt!
2013. szept. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!