Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A 6eves hugomrol lenne szo....

A 6eves hugomrol lenne szo. Szinte tanacstalanok vagyunk. Ha valaki ugyan ebben a cipoban jart vagy tud segiteni nagyon halas lennek!? Az egesz egy kirandulassal kezdodott.

Figyelt kérdés

Piknikezni ment a csalad,masnap eszre vettuk hogy a hasan egy egeszen kicsi kullancs van.Ki is szedtuk gond nelkul meg utanna mozgott is(nem maradt benne a feje).Ra 1hetre el kezdett viszketni a hasa es estere mar meg jelent a kor-koros pirossag a hasan,38fokos lazzal vittuk surgosegivel layne kor gyanujaval.Akkor be is utaltak a korhazba antibiotikum kezelessel(amoxicilin).Egy het mulva ki engedtek de ithon is 21 napot kellett szednie.A doktor no biztositott hogy meg gyogyult de a verkep pozitiv lett.Ujabb kezeles ala kerult most zinat szed ujabb 21 napig.Meg ha ez nem is lenne eleg a csaladi orvos azzal "nyugtatott" hogy ennyi antibiotikum utan bele is halhat mert csak 18kilo.Nem tudom mit tegyunk erdemes meg egy verkepet vegezni?

A hazi orvos elkuldott Magyarorszagra(Debrecenbe) egy szak orvoshoz mert alitolag itt Romaniaban nem eleg kepzettek.Vajon mit tegyunk?



2012. aug. 18. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Menjetek el Debrecenbe.
2012. aug. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oda meg azert nem mennek mart egy ismerosunket addig kezeltek tobb fajta antibiotikummal meg ujbol be kerul a korhazba de mer a majaval.Most mar ertitek mert vagyunk tanacstalanok.
2012. aug. 18. 11:14
 3/9 anonim ***** válasza:

Amit én feltétlenül javasolok, hogy ennyi antibiotikum mellett adjatok neki probiotikumot is (pl: normaflore) nagyon fontos! Remélem ezt orvos is javasolta!

És rengeteg C vitamint. Napi 2.000-3.000 mg-ot legalább 1 héten keresztül. Én volt, hogy 10.000 mg-ot szedtem semmi baj nem származik belőle, csak ne egyszerre kapja, hanem elosztva pl. 3 óránként. És a legjobb lenne, ha nem szintetikus (aszkorbinsav) hanem valódi C vitamin lenne. Amerikában lehet kapni pl. New Chapter C food komplex, 1 tablettában 270 mg a C vitamin, de sokkal többet ér, mint más 1000-es szintetikus tabletta, mivel az természetes. anyag

2012. aug. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
A háziorvos valószínűsítem Infektológushoz küldött.Pontosan azért küldött Debrecenbe mert Romániában csak antibiotikumos kezelést tudnak ajánlani.Infektológus,Immonológus pontosan azért van hogy megállapítsa mi a baj mint egy nyomozó és ne antibiotikumot kelljen adni hanem célzott betegség elleni orvosságot.Ezek speciális orvosok akikhez akkor kerül az ember ha a jól bevált hagyományos orvosságok hatástalanok vagy többet ártanak mint javítanak.Hidd el nem azért kell Debrecenbe menni hogy antibiotikumot adjanak,azt Romániában is megkaphatná.Nagyon nehéz bekerülni hozzájuk.Szegeden,Debrecenben vannak ilyen szakorvosok az ország keleti régiójában.Sajnos a többi orvos már külföldön van :(
2012. aug. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
6 éves gyereknek nagyon nem kell a nagydosisú C vitamin. A Lyme kórt antibiotikummal kezelik, mással nem lehet. Ha első kezelés után poz. lett a vérkép, ismételni kell a kezelést. Szerintem is menjetek Debrecenbe.
2012. aug. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5ös vagyok ismét.

bocsi 4-est most olvasom stimm amit ir.

2012. aug. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
KOSZONOM AZ EDDIGI VALASZOKAT!Zinat antibiotikumban szerepel a layme kor is ezek szerint csak kellene hasznalnia.Nem?
2012. aug. 19. 12:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát pont az a probléma hogy a sok antibiotikum kiüti az immunrendszert.Így ha hatástalan többet árt mint használ,vagy nem képes teljesen elpusztítani a fertőzést,ez nem csak gyógyszer de ember függő.Nem mindeniknek hatásos ugyanaz a gyógyszer ugyanarra a betegségre.Ha nincs változás akkor meg kéne látogatni az ajánlott orvost,bár gondolom ez nem kis költség nektek.De akkor valószínű Romániában nem tudnak segíteni és szükség van speciális orvosokra.Kórházban fogják bent tartani a kislányt amíg meg nem gyógyul.
2012. aug. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
írd már le normálisan a betegség nevét!
2012. aug. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!