Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet béldaganatom 21 évesen?

Lehet béldaganatom 21 évesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kb 1 hónapja volt egy durva hasmenésem, ami után székrekedésem volt hetekig. Csak nehézkesen ment a székletürítés, voltam emiatt kórházban is.

Volt laborvizsgálatom, ultrahang, gyomortükrözés és széklettenyésztés is, mind a 4 negatív lett. Dicetel illetve Laevolac gyógyszereket kaptam a panaszaimra, amitől ugyan székletem rendszeresen lett, (néha hasmenéses is) de a puffadás nem szűnt meg. Pár napja nem szedem a Laevolac-t mert annak tudtam be a puffadást, a székletem azóta a székrekedéses bogyók és a teljesen folyékony hasmenés közt ingadozik, ami ahogy olvastam a rák tünete. Szerintetek mitől lehet ez? Az orvos már az elején kizárta a rák lehetőségét a korom miatt, de mégis mi mástól lehetne ez?



2012. szept. 6. 08:48
 1/7 Antimod ***** válasza:
Ha az orvos kizárta a daganat lehetőségét (és nem csak a korod miatt, de látom azért "némi" vizsgálatok is voltak), akkor hidd el neki, hogy így is van. Ilyen tüneteket nem csak a rák produkálhat, hanem akár az IBS is (irritábilis bél szindróma), amit nem nagyon tudnak megfogni, hogy mi okozza. Sajnálom, hogy ilyen problémáid vannak, de ne aggódj azon, amit írtál. Viszont tényleg igyekezz utánajárni, mi okozhatja, mi lehet hatásos ellenszer, mert ez így elég kellemetlen állapot.
2012. szept. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet, de nem túl valószínű.

Vastagbéltükrözés nem volt? Esetleg ha aggódsz, azt próbáld még elintézni.

Amúgy lány vagy? Mert lehet nőgyógyászati oka is.

2012. szept. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet allergia is, azt is ki kellene zárni.
2012. szept. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azzal kezdem, hogy valószínűleg nincs komoly baj, DE

teljes biztonsággal csak vastagbéltükrözéssel lehet kijelenteni, hogy nincs daganat. Saját példámat tudnám felhozni: 28(!) évesen puffadás, alkalmankénti véres széklet (alig láthatóan) miatt végül tükrözésre kerültem, ahol egy rosszindulatú elfajulásra hajlamos nagy polipot találtak (adenoma). Az orvos azt mondta, hogy ha nem vették volna ki, akkor évekkel később rák lehetett volna belőle. Nem akartalak megijeszteni ezzel, de az orvosod felelőtlen, ha pusztán a korod miatt zárta ki a lehetőséget.

2012. szept. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

IBS?

kell a tükrözés!

2012. szept. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha a székletürítéssel voltak gondjaid, miért a gyomrodat tükrözték?? Ilyenkor a bélt kell vizsgálni, bár a scóppal egyúttal a gyomorba is le szoktak menni.

Ez nekem fura!

2012. szept. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amúgy lehet tumorod, de ez inkább irritábilis bél szindróma lehet. Gasztroenterológust keress föl, hogy kizárják az egyéb bélbetegségeket!
2012. szept. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!