Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan előzhető meg a toxoplas...

Hogyan előzhető meg a toxoplasma fertőzés? (terhesség alatt)

Figyelt kérdés
Főleg az érdekelne, hogy a gyakran emlegetett közhelyeken kívül (macska, mosatlan gyümölcs, nyers hús) még mitől lehet elkapni? Füstölt (de nem főtt) hús, (sonka, kolbász szalonna)? Illetve hogy a megmosott héjú tojás is ferőz? Valamint: elég-e alaposan átöblíteni a szőlőt például, vagy az kevés, és inkább ne egyek? Nyilván szemenként alaposan megmosni nem megoldható. A nagyobb gyümölcsöket ajánlott vegyszerrel mosni, vagy a forróvíz és a dörzsölés is elég? Előre is köszönöm a válaszokat.

2012. szept. 17. 09:12
 1/3 anonim ***** válasza:

A macska a legfőbb terjesztő, de ezekre most hiába kezdesz hirtelen odafigyelni, ha eddig nem érdekelt a dolog. A toxoplasmózis nem azonnal produkál tünetet, sőt van akinél soha nem is okoz semmit, van akinek a memóriája romlik, stb.

Kár ezen aggódni, a tojás héján szalmonella van elsősorban, nem kell nyersen tojást enni, 60 fokon 2 perc alatt elpusztul a szalmonella és ez kb igaz minden mikroorganizmusra, 2 percnél többet 60 fokon nem bírnak ki, a forrás szinte azonnal megöl mindent.

2012. szept. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Mivel úgy tudom a nyers hús a fő terjesztő (a macska is azért kapja el és adja tovább, mert nyers húst (is) eszik, ha kinti macska), ezért kérdeztem, hogy vajon a sóban érlelés illetve a füstölés (ami elvileg szintén a mikroorganizmusok elpusztíását hivatott elvégezni tartósíás céljából) elpuszítja-e, vagy sem. Nyilván a sima, melegvizes gyümölcsmosás szinén nem elegendő, ha a gyümölcsre mondjuk fertőzött madárürülék került. (?) Tudom, hogy ennek elég kicsi az esélye, de mivel elég súlyos szövődménye van a magzatra nézve, inkább kizárnék minden esheőséget, épp elég kockázat a két macskám önmagában is.
2012. szept. 19. 09:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak azt mondtam, hogy ha eddig nem foglalkoztál vele, mielőtt terhes lettél, most már úgymond "késő bánat" csúnya szóval élve. A fertőzést azelőtt is elkaphattad, mielőtt teherbe estél, szóval ha csak most kezdesz el erre figyelni, az már kicsit késő.
2012. szept. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!