Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan szabadulhatnék meg a...

Hogyan szabadulhatnék meg a torok-candidától?

Figyelt kérdés
Néhány hete torkváladék vételből kimutatták, hogy candidám van. Kaptam rá gyógyszert, ecseteltem borax glycerinnel, és igyekeztem betartani a candida diétát. Azóta voltam egy kontrollon, de sajnos még mindig pozitiv lett a teszt. Nagyon, nagyon zavar a lepedékes nyelvem, a kellemetlen szájízem, és hogy nagyon gyakran (szinte havonta) van hangszál gyulladásom. Mit tegyek?
2008. máj. 17. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Fogmosáskor mosd meg a nyelvedet is a fogkefével. Használj szájöblítőt gargalizálni is. Kérdezd meg a háziorvosodat, hátha van jó ötlete.
2008. máj. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Barátnőm régen mikor neki volt ilyen akkor citromos teát vedelt ész nélkül és az sokat használt neki. :)
2008. máj. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem szedj vitamint a gombaölő szerek mellett . Ha esetleg nem javulna, akkor talán az orvos írhat fel egy általános gombaellenes szert (Diflucan). Ja és ha nem múlik el semmire, vagy mindig visszajön, én azért csináltatnék egy vérképet. A gombásodás szinte mindig valami immunrendszeri probléma miatt alakul ki.
2008. máj. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Szedtem gyógyszert (Difluxan), mellette pedig C vitamint, Calciumot, grépfrútmag kivonatot, és igyekszem tartani a diétát. Az a gond, hogy az ebédnél nem mindg tudom betartani, mert a munkahelyi menzán eszünk, és ott ugye nem lehet választani, hogy mit eszünk. Édességet, élesztős ételeket viszont egyáltalán nem eszem.


Amúgy azt is tudom (vagyis nagyon valószínű), hogy mitől jött elő a candida. 2 hónapja kezdtem el szedni fogamzásgátlót, és utána jelentkeztek a tűnetek. Szóval majdnem biztos, hogy ez az oka. Beszéltem is a nőgyógyásszal, hogy mi legyen, térjünk át más gyógyszerre, vagy hagyjam abba teljesen a szedését, azt mondta, hogy a harmadik levelet szedjem be, aztán utána megbeszéljük, hogy mi legyen. Ha biztos lennék benne, hogy a tabletta elhagyásával elmúlna a candida, akkor nem gondolkodnék egy percet sem, abbahagynám a szedését.

2008. máj. 25. 21:24
 5/6 anonim ***** válasza:
A candidát nem lehet kiölni pár gyógyszerrel! Ez a legnagyobb hülyeség és idővel majd a dokik is rájönnek hogy ez nem csak egy sima népbetegég amit csak úgy kiiktatunk 2 gyógyszerrel.Diétára van szükség és mint nálam is bevált homeopátiás készítményekre!Nem szabad figyelmen kívül hagyni ezt a betegséget én babámat veszítettem el ezzel a vacak Candidával.Sok nőnek elmegy az elő baba ,de az orvosok csak annyit mondanak majd megpróbálják újra és akkor majd hátha... én nem hagytam annyiba és végül kiderült candidás vagyok és ez okozta.Kezd el te is a diétát és keress fel egy természetgyógyászt aki a regenort grapefruit cseppet olajfát fogja ajánlani vagy mást ...orvosoktól függ.Szurkolok neked, hogy neked is elmúljon minden tüneted mint nekem.
2011. jan. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 parasite válasza:
homeopátia! na annál nagyobb humbug baromság nem létezik! büntetném aki, az ellenkezőjét állítja! ennyi erővel a tik-takra is rá lehetne mondani, hogy használ! és abban még a cukor is lehet kevesebb...
2012. okt. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!