Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az elemben lévő sav mennyire...

Az elemben lévő sav mennyire lehet ártalmas az egészségemre?

Figyelt kérdés

Az utóbbi napokban dolgoztam és olyan munkát végeztem, ahol megsérült a kezem. Munka után elővettem a régi discmanemet, amiben az elem már elég régi volt. Nem vettem észre, hogy már kifolyt belőle a sav és ahogy kivettem az elemeket, rácsapódott a kezemre. Erős fájdalmat éreztem, azonnal mentem lemosni. Utána is néztem a neten, lényegében ezt találtam: "Ha a használt elemeket a kukába dobjuk, onnan a szeméttelepre kerül, ahol összepréselik,

ezáltal a sav belefolyik a földbe, megöli a növényeket, és megfertőzi a

vizeket.Az elemekben található ártalmas anyagok

pedig előbb-utóbb szervezetünkbe kerülnek, ahol felhalmozódva súlyos betegségeket

okoznak."

Ha én egyből lemostam, attól függetlenül lehet-e valamilyen következménye?


2009. aug. 8. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kiemelem a kulcszót: felhalmozódva. Vagyis ha egyszer ráfolyik a sav a kezedre attól még nem halsz kínhalált, leginkább csak marni fog. Egyébként ismeretlen savat mindíg először száraz ruhával töröljük le, aztán mossuk vízzel!
2009. aug. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első jól mondja:

LEGELŐSZÖR SZÁRAZ RUHÁVAL ÁTTÖRÖLNI!

Azért, mert egyes savak reakcióba lépnek a vízzel, ezáltal nagyobb bajt okozol... érted? nah de úgy tűnik Neked szerencséd volt, hogy nem lett látható nagyobb baj.


Szerintem nem ártana, ha elmennél majd dokihoz. Csak hogy megnyugodj.

2009. aug. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

nemkell ezzel semmilyen orvoshoz menni.

nem lesz tőle semmi bajod, mert az elem savja ráfolyt a kezedre. ennyitől még semmi bajod nemlesz, nemis kell ezzel foglalkoznod.

2009. aug. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én egyszer merészeltem újratölteni egy nem tölthető elemet, kipukkant és kifolyt belőle a sav rá a kezemre, de nem lett különösebb bajom. Megmostam a kezem azt annyi. Az mp3-mam pedig 3 hétig ment azzal az elemmel:D
2009. nov. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az alkáli elem arról kapta a nevét, hogy lúgos elektrolit, kálium-hidroxid van benne (alkaline=lúgos).


Ezzel szemben savas ammónium-klorid vagy cink-klorid elektrolit van a féltartós cink-szén elemekben.


Szerintem erős lúg ment a kezedre, nem sav, discmanbe ugyanis nem szokás féltartós elemeket tenni.

2012. márc. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!