Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek ártalmas-e a...

Szerintetek ártalmas-e a magzatnak a H1N1-s védöoltás? kérem azokat akik tisztába vannak ezzel a kérdésel válaszoljanak nekem mert babát szeretnénk a párommal és n4em tudjuk hogy most mit csináljunk?

Figyelt kérdés
2009. dec. 2. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ezt senki nem fogja neked megmondani, mert senki sem tudja. 3hónapig tesztelték kb. Egy akármilyen gyógyszert mire megveszed a gyógyszertárban jó pár évig tesztelik. Elgondolkodtató...


egy patikus

2009. dec. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A patikus kolléga pedig tudhatná, hogy a H1N1 oltás a mellékhatásait tekintve megegyezik a szezonális influenza mellékhatásaival, mivel csak az inaktivált (="elölt", ezért ez betegséget még teljesen immunhiányos egyénekben sem tudna kiváltani) törzset cserélték le, minden más megegyezik, ergó a kockázataik is, melyek elhanyagolhatóak egy esetleges fertőzés kockázataihoz mérve.

U.i.: Az aktuális szezonális influenza elleni vakcinát se szokták alaposabban tesztelni, mivel a gyártási technológia évek óta ugyanaz.

2009. dec. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy válaszoltatok, de sajnos én még mindig nem tudom hogy mit tegyek.:( kell-e az oltás vagy nem?mi lenne a helyes dolog ilyenkor?édesanyám a körzeti ápolonő az elején azt mdta h nem adja be ,de most már ö sem tdja hogy mi legyen.a doki meg minden esetben azt mondja hogy kell az oltás,de félek...
2009. dec. 2. 19:51
 4/6 anonim ***** válasza:
H a még nem fogant meg akkor semmi baj nem lehet
2009. dec. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
várjatok pár hónapot, addig átmeneti védekezés
2009. dec. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
20.49 mire várjanak? Hogy elkapják, és mehetnek a lélegeztetőre? Én úgy hallottam, hogy megcsászároztak ma egy kismamát, akiben kimutatták a H1N1-et, de a babában nem volt benne a vírus! Egyébként Ceizel Endre is azt mondta, - aki nyílván nem hülye, hogy az oltás nem megy át a magzatba, és egyébként is az anya védelmében kell,mert az Ő immunrendszere van legyengülve! Kismamák oltassátok magatokat!A WHO nagyon jó minősítést adott a magyar oltóanyagnak! Bízzatok benne!
2009. dec. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!