Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért reped ki állandóan a...

Miért reped ki állandóan a szám széle/sarka? Valami fertőzés?

Figyelt kérdés
2012. nov. 28. 11:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Lehet csak nagyon keveset iszol, és ki vagy száradva, ott jelentkezik először
2012. nov. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

Nekem is ezt csinálja elég sűrűn, sőt, van, gogy ek sem múlik az egyik, már ott a másik...bosszantó

Pedig enm iszom mások után, vigyázok az ilyesmire. A gyógyszerész azt mondta, ez vírus. Nekema Zovirax segít bár lassan gyógyul így is :/

2012. nov. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Herpesznek hívják.
2012. nov. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az. De miért jön ki állandóan? Én sem iszom más után, "koszos" kézzel nem nyúlok a számhoz.stb
2012. nov. 28. 12:00
 5/14 anonim ***** válasza:
40%

A külsõleg látszó, bárki által észrevehetõ tünetek

Szájzugok:

Tünet: Állandó berepedezettség, reggel fehér tajtékkal

Ok: A szájüreg és bélrendszer teljes elgombásodása

2012. nov. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
és mit kellene tennem????
2012. nov. 28. 18:52
 7/14 anonim ***** válasza:
8%
Hogy mit kell tenned? Én pl. megfigyeltem, hogy a herpeszt a mosogató hozza elő, amiben a poharat elmossák. Itthon kizárólag csak az Ági mosogatót használjuk, és odafigyelek, hogy közhelyeken, és általában sehol nem iszom idegen pohárból. de ha mégis rákényszerülök, papírzsebkendővel alaposan körbe törlöm a pohár szélét. Mert nem minden herpesz vírus, a legtobb herpesz vegyszeralergia! Én negyven évig kinlódtam vele, mire végül is az elrákosodott sebet akumulátorsavval pucoltam le.
2012. dec. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha herpesz, akkor először viszket, kis hólyagok jelennek meg, aztán kisebesedik. Ismerem, szokott lenni nekem is az ajkamon. Vírus okozza (ugyanaz, ami a bárányhimlőt), ami az ideggyökökben lakik, és bármikor aktivizálódhat, akár testi, akár lelki stresszre. Nekem mostanában a legjobban a Compeed tapasz válik be.

Ismerem a száj sarkának kirepedését is, amikor tényleg az alsó és felső ajak találkozásánál reped ki a száj zuga, mintha egy pici 1-2 mm-es késsel vágták volna be. No ezt viszont baktérium okozza (legalábbis a gyerekorvosunk ezt mondta, amikor még kicsik voltak a gyerekeim), erre a legjobb az alkoholos fertőtlenítés, sokkal gyorsabban meggyógyul mint a herpesz (1-2 nap, de sokszor ha este észreveszem és lealkoholozom, reggelre már szinte nyoma sincs). Fertőtlenítés nélkül viszont tovább fáj és nagyon nehezen gyógyul. Lehet ok a vashiány és a B2-vitamin hiánya is: [link]

2012. dec. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szájzugi gyulladás, berepedezés B-vitamin hiány miatt is lehet ha a sarkak repednek be, ez más mint a hólyaggal induló herpesz). Pl. B2-vitamint az ember bélflórája is termel, így hiányát jelző bőrtünet – a száj szegleteinek berepedése, bőrkiütés/pörsenés – többnyire csak a bélbaktériumok pusztulása miatt, általában antibiotikumos kezelést követően alakul ki.
2012. dec. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%
Igaza van az utolsó kettő válaszolónak, nekem sincs herpeszem, de ilyen berepedezések szoktak lenni a szám szélén. Ha az immunrendszer nincs a topon (B-vitamin-hiány, ez felelős a bőr és a nyálkahártya épségéért), de nincs kizárva más nyomelem-hiány sem (szerintem). Kielégítő alvás és a hajszoltság mellőzése is gyógyító lehet.
2012. dec. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!