Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért reped ki állandóan a...

Miért reped ki állandóan a szám széle/sarka? Valami fertőzés?

Figyelt kérdés
2012. nov. 28. 11:17
1 2
 11/14 regcsiri válasza:
79%

A szájzug mechanikai és egyéb ingerektől könnyen berepedhet, főleg a száraz időkben, nem megfelelő nyomelem és vitamin bevitel miatt, szájnyalogatástól stb.. azonban csak akkor válik fájóvá és gyulladttá ez a repedés, hogy abba piszkok vagy mikroorganizmusok (baktériumok,gombák,vírusok..)kerülnek.

Ha nem elég erős az immunrendszerünk akkor tartóssá válik az általuk okozott probléma!

Kialakult szájgyulladás helyi kezelésére a legalkalmasabbak a gyógyszertárban kapható gombaellenes krémek/ecsetelők (nekem a háziorvos által adott krém vált be).

Jó rá a grapefruit mag kivonat is,csak azzal az a probléma, hogy a bőrt sárgára színezi, így antiszeptikus hatása inkább belső szájproblémákra (afta) kezelésére alkalmas.

Egyéb készítmények amik nekem beváltak, repedezésre és herpesz megelőzésre:

- dr hauschka ajakápóló

- öblögetős szájfertőtlenítők

- B vitamint tartalmú milgamma drazsé

2013. nov. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Lehet attól is, hogy nem öblíted ki teljesen és alaposan a szád fogmosás után, és így a szádban maradt fogkrémmaradék a nyállal a szád sarkába kerülhet. Ahol a fogkrém lúgtartalma, megszáradva majd besűrűsödve kicsípi.


De lehet egyéb banális ok is, mint pl. az, hogy télen a munkahelyeden és otthon szárazabb a levegő. Vagy szeles időben a szél szárítja ki.

2014. nov. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
65%

Én már évek óta küszködöm a szám sarkával, ha sózok valamit, jobban,savanyútól szintén, ha már gyógyulna újra reped, csúnya, neki futottam, vettem B vitamint, csak olcsót, meg Naturland krémet, és lás csodát, úgy eltűnt, nyoma se nincs már, sózhatok!

A kenőcs gyógyszertári, Unguentum boraxatum, ez valami penészgomba elleni, reggel este ketem 1x1, a B vitamin is egy olcsó, VITAMIN B KOMPLEX BIOEXTRA LÁGY KAPSZULA, 100db, 965Ft volt.

Első héten 3x1 kapszulát szedtem, utána már csak 1x1

kapszulát, sokáig elég!

Azért írtam le nekem mi használt, ha valaki erre jár egy próbát meg ér!

2015. aug. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Ez a szájzug gyulladásos berepedezése (cheilitis angularis), tehát nem herpesz. És itt mindent megtalálhatsz arról, hogy mi miatt alakul ki és arról, hogy kezelheted: [link]
2016. dec. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!