Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez cukorbetegség tünete?...

Ez cukorbetegség tünete? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
1hete nagyon keveset eszem. Ma délelőtt nagy tömegben voltam,meleg volt. Egyszercsak elsötétült minden,nem láttam semmit és nem is hallottam semmit,remegtek a kézfejeim és majdnem elájultam. Anyukám szerint leesett a vércukorszintem. Tényleg így van,vagy valami más miatt történt? És ha emiatt történt,meg van rá az esély,hogy cukros vagyok?
2009. aug. 20. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia az meglehet, h hirtelen leesett a vércukrod, de ez elöfordulhat olyannal is, aki nem cukorbeteg. Le van gyengülve a szervezeted, mivel keveset ettél egész héten, meleg volt. Lehet, a vérnyomásod csökkent le hirtelen. Ami cukorbetegségre szokott leginkább utalni: ha valaki sokat iszik, nagyon gyakran jár pisilni, aceton-szagu lehelete van.
2009. aug. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tömegben ahol nincs levegő könnyen elájulhat az ember.Ez még nem jelent azt,hogy cukros vagy.A tünetek:Szomjas vagy egyfolytában.Viszket a nemi szerved.Én ezeket a tüneteket ismerem de biztos vannak még más tünetek is.A háziorvosod egy pillanat alatt megmondja,hogy cukros vagy.Egy apró szúrás csak.Üres gyomorral menj vagy étkezés után 1 órával.Akkor nem befolyásolja az eredményt az étel.

De szerintem nem vagy az.Én is ájultam már el sokszor és egy kis cukor hozott rendbe mégsem vagyok cukros.

2009. aug. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha elindulsz valahova mindig tarts magadnál negrót vagy valamilyen cukorkát és ha szédülsz kapj be egyet!
2009. aug. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Biztos nem vagy cukorbeteg!Nagy tömegben,levegőtlen helyen és nagy melegben az arra hajlamos embereknél előfordulhat ilyen!1 kisüveg viz mindig legyen nálad,ha elkezdenél szédülni,akkor mindjárt igyál,ha enni nem is tudsz!

Mindig fel kell készülni a váratlan helyzetekre!

2009. aug. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Diabetes Mellitus tünetei pl: gombás fertőzésekre való fokozott hajlam, aceton szagú lehelet, vizeletben megjelenik a cukor, fokozott szomjúságérzet, körmök sérülékenyebbek, látásromlás, érzéskiesés stb...

Nem vagy cukros, bárkinek leeshet a vércukra, aki keveset eszik, meleg van. Ha arról lenne szó, inkább felment volna, nem leesik. A cukorbetegség elsőszámú tünete, hogy a vérben MAGAS a cukorszint. Cukorbetegeknél leesni akkor szokott, ha pl. nem eszik inzulin beadása után, vagy több inzulint adott be véletlenül, vagy sportolt és kevesebb inzulinra lett volna szüksége. Ugyanis az inzulin építi be a cukrot a sejtekbe, ezáltal csökkenti a vércukorszintet. Szóval ne aggódj, hanem egyél és igyál eleget.

(ápoló)

2009. aug. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!