Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Karácsony másnapján hova...

FFDP kérdése:

Karácsony másnapján hova tudok menni ha valószínűleg tüdőgyulladásom van? Ma van szerda hajnal, szombat óta szenvedek. Nem tudom nyitva lesz -e holnap a gyerekorvos.

Figyelt kérdés
Azért gondolom a tűdőgyulladást, mert nagyon köhögök, eredetileg azt hittem sima megfázás és csak azért veszem nehezen a levegőt, mert az ACC-t nem ajánlják asztmásoknak. Többnyire hurutosan, nehezen jön ki a dolog. Azt hiszem köpetem is van, ami nem tűnt fel egészen addig amíg meg nem csillant köhögés után a monitoron most. És egy nagy adag ruha van rajtam, fűtenek itthon rendesen, mégis fázok.
2012. dec. 26. 02:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Erős paprika, csalán, bodza, lándzsás útifű, torma, fok és vöröshagyma.


Csalánból, bodzából, útifűből valamint hagymából teát is a főzhetsz a többit fogyaszd étkezéshez.


*Erős paprika*


A csípős fűszer leginkább a hörgőkben és az arcüregekben lévő dugulást enyhíti. A paprika csípősségét "okozó" kapszaicin stimulálja a váladéktermelő sejteket a tüdőben és az orrüregben, illetve segíti a váladék eltávolítását. Hasonló a hatása a Cayenne-borsos teának, melyet házilag készítsünk el: egy negyed teáskanál Cayenne-borsot adjunk egy bögre forrásban lévő vízhez, ízesítsük frissen facsart citromlével, egy kevés gyömbérrel, és édesítsük mézzel.


*Vöröshagyma*


Kitisztítja a hörgőket, és az arcüregekben fellépő dugulást is enyhíti. A népi gyógyászatban az asztma gyógyszere. Emellett egyes másodlagos baktériumfertőzéseket, mint például a tüdőgyulladást is képes legyőzni. A kipréselt nyers hagymalevet narancslével vagy grépfrútlével fogyaszthatjuk, ekkor nem érződik annyira az intenzív íz.


*Hagymatea*


Két-három fej vöröshagymát mossunk meg jó alaposan héjastul, és vágjuk össze. Főzzük néhány percig egy liter vízben.

2012. dec. 26. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jahh és ami elengedhetetlen fogyassz minél több mézet és C vitamint. A C vitaminból jóval az előírt dózis felettit, napi 8 gramm körül. A szokványos C vitamin tabletta 500mg tehát ebből napi 16 darab kellene.


Szentgyörgyi professzor ennyit javasolt!

2012. dec. 26. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amit én még tudok házilagos módszerként ajánlani az a disznózsír a mellkasra és arra valami törölköző vagy bármi ami melegen tart, ettől jól fellazul a cucc és felköhögöd. Ha nagyon nem bírod, rosszul érzed magad, akkor hívjátok ki az orvosi ügyeletet, és ha úgy gondolják hogy ez kórházi kezelésre szoruló dolog, akkor beküldenek a kórházba.

Jobbulást.

2012. dec. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ügyeletre..
2012. dec. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!