Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szombat óta lázam van, próbált...

Szombat óta lázam van, próbáltam a cataflamot meg az algopyrint, cataflam leviszi a lázam, de az algopyrin semmit se csinál, egy nap max hány cataflamot vehetek be?

Figyelt kérdés
2010. okt. 25. 07:35
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Max 4-et, de az is sok és a Cataflam nem jó lázcsillapító. Helyette Kalmopyrin, Algoflex kellene.
2010. okt. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Cataflam hogyhogy rossz lázcsillapító?
2010. okt. 25. 08:15
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
A Cataflam erős gyulladáscsökkentő, de diclofenac-káliumnak nem ez a fő támadáspontja. Bármily hihetetlen az egyik legjobb lázcsillapító az Algopyrin, noha nem mindenkinél válik be.
2010. okt. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nálam az a gond, hogy már kezdek immunis lenni rá :\
2010. okt. 25. 08:31
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Cataflamot nem használunk lázcsillapítónak. Az gyulladás csökkentő, fájdalom csillapító. Nekem (migrénre) egy nap maximum kettőt vehetek be. Úgy írta az orvos. Próbálj ki valami más lázcsillapítót ha az algopyrin nem használ.
2010. okt. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

A Cataflam ráadásul a gyomrot is roncsolja szépen, lassan, mert elég erős. Én Cataflam-ot menstruációs görcsre szoktam szedni csak.

Lázra én is csak az előttem felsoroltakat tudnám javasolni:

Algopyrin, Kalmopyrin, Rubophen.

2010. okt. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Kalmopyrint lázra felejtsétek el, kb. halottnak a csók.

Minimum Rubophen vagy Nurofen.


Cataflam tényleg nem lázcsillapító, de az igaz, hogy erős gyulladáscsökk. és görcsoldó. Viszont a gyomrot nem roncsolja, hosszú távon is szedhető biztonságosan - nekem ezért írták fel. Ez persze nem jelenti azt, hogy a kérdezőnek meg kell ennie egy dobozzal.

2010. okt. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szia. Nekem is ez volt a gondom de elmentem az orvoshoz aki felírt antibiotikumot és máris rendbe jöttem szedtem kb. 3 napig. Lázcsillapítóból max 4-et szabad bevenni.
2010. okt. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Szia! Nekem két hete ment fel 2 kalmopyrin után 39,4-re a lázam. Az ügyeleten kiröhögött az orvos, hogy ezt vettem be. Mondtam, hogy sajnálom, a páromnak ezt ajánlották a gyógyszertárba. A doki algopyrint írt fel, az használt valamennyire, mondjuk az ügyeleten kaptam egy algopyrin injekciót. A cataflam szerintem is nagyon erős gyógyszer, és nem is lázcsillapító, hanem erős fájdalomcsillapító. Legalábbis én így tudom.
2010. okt. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszotokat! Szerintem holnap elküldök valakit Rubofenért + Algoflexért!
2010. okt. 25. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!