Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Másnál is előfordul, hogy...

Másnál is előfordul, hogy mert hideget iszik hűtőből kivéve, vagy szénsavas hideget, akkor másnap köhög, náthás lesz? Ha visszautasítjátok a kínált italt emiatt, titeket is hülyének néznek?

Figyelt kérdés

Fiatal koromban nyilván semmi bajom nem volt. 18 évesen már észrevettem, hogy fagyit csak nyáron nagy melegben ehetek, egyéb esetben beteg leszek. 19-20 évesen észrevettem, hogyha hideg szénsavasat iszok,attól is megbetegszem.

Most 24 évesen ott tartok, hogy nem ihatok már szénsavmenteset sem hidegen. Tehát én nem iszom tejet hűtőből, gyümölcslevet és vizet is csak szobahőmérsékleten. Összeszámolva kb. 8-10-szer biztos ilyenek miatt lettem náthás.Ilyenkor nem mindig vagyok lázas de a betegség azért eltart 5 napig.Máskor nem szoktam beteg lenni, erős az immunrdsz.-em azt hiszem.

A problémám az, hogy elsősorban buliban vagy rokonságnál a kínált italokat ezért szoktam visszautasítani.

Aztán jót nevetnek, hogy ugyan már miért nem kérek.

Amikor elkezdem mondani, hogy nekem ez már hideg, akkor lefagy a mosoly az arcukról, és úgy látom hülyének néznek, és azt hiszik hazudok.

Attól, hogy nekik semmi bajuk tőle, és nem ismernek ilyen embert, mint én, miért kell lenézni?



2013. jan. 1. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
szia!21 éves vagyok,15 éves korom óta hasonló problémékkal küzdök,ha megiszom a hideg italt,jégkrémet eszem,másnap begyullad a torkom,könnyezik a szemem,náthás vagyok,még nyáron is,most legutóbb munkahelyemenyorsan megittam egy üveg hideg szénsavas üdítőt,már 4 napja be van gyulladva a torkom
2013. jan. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy írtál. Senkitől nem szoktam megkérdezni, mert mindig engem néznek hülyének.Már nem szoktam velük foglalkozni, én tudom, hogy mit ihatok és mit nem, fogadják el.

Most én is pont beteg vagyok, annyi a történet, hogy nagynéném itatott hideg gyümölcslével,de azt nem is a hűtőből vette, csak egy hidegebb szobából. Másnap 1 pohár Sprite hidegen.

És ennyi elég volt. Én is kb. a 4. napon vagyok. Jobbulást!

2013. jan. 1. 21:18
 3/5 anonim ***** válasza:
köszönöm,Neked is jobbulást!É n szeszes italt sem ihatok,warfarint szedek lassan 2 éve,amire nem ihatok,engem meg ezért néznek hülyének
2013. jan. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát igen, a mai átlagember azt se tudja mire jó az antikoaguláns, persze addig jó míg nem tudja, de nagyon megértelek, szerintem pont hogy dicsérendő, hogyha valaki ismeri a saját betegségeit,és betartja az utasításokat, amivel nem ront a helyzeten
2013. jan. 1. 21:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Ismerős a történet.

Viszont nekem van egy bevált módszerem arra, ha véletlen nem figyelek oda és elkezd fájni a torkom:

Ahogy érzem, hogy elkezd kaparni a torkom elkezdek sós vízzel öblögetni kb óránként. A végén le is nyelek egy pici kortyot. Ezen kívül este elszopogatok egy tantum verdét. Ez nálam 100%-osan bevált.

2017. jan. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!