Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Így elkapható az AIDS? Mekkora...

Így elkapható az AIDS? Mekkora rá az esély?

Figyelt kérdés
Egy buliban voltam, megkínáltak cigivel (nem, nem vicces cigivel), az illető külföldi volt, nálam nem volt, elfogadtam (előtte ő szívta). A számban nem volt seb, de az ajkam alul sebes/repedezett volt. Vérezni nem vérzett (előtte sem már vagy egy napja). Később többször is megnyaltam a számat, nem vettem észre, hogy vérezne, de nem tudom, mekkora seb kell, hogy a fertőzés átjuthasson. Lehet, hülye kérdés, meg idióta vagyok, meg terhes, meg agyrákom van, meg miért születtem a világra, de szeretném tudni a kockázatokat, és ha nagyok, elmenni egy szűrésre.

2013. jan. 7. 16:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A fenti cikk alapján van rá esély:


"A betegség T4-limfocitákban gazdag testnedvekkel - vér, nyál, ondó, hüvelyváladék - terjed. A vírusok ép hámon nem tudnak keresztüljutni, de a legkisebb sérülés, fekély, erre jó lehetőséget ad. "

2013. jan. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
SZOVAL ha te a nyalas cigiet betetted a szadba az semmi gond!de azert ha lehet keruld az idegenektol valo cigit!csak akkor lehet gond ha az o nyala osszekeveredik a t vereddel! nincs neked semmi bajod
2013. jan. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nem nyugodtam meg, elmegyek szerintem szűrésre, ha letelt az ablakperiódus. Köszönöm a válaszokat.
2013. jan. 7. 16:33
 14/19 anonim ***** válasza:
De ha magyar lenne, akkor nem aggódnál ennyire, fogadok.
2013. jan. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ugyan már. Így nem kapod el. A HIV nem olyan fertőzőképes, mint ahogy egyesek gondolják...

Még ha olyan tűvel is szúrod meg magad, ami előtte EGY HIV fertőzöttben járt, akkor is csupán 0,3% !!!! az esélye, hogy megfertőződsz....

2013. jan. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

"De ha magyar lenne, akkor nem aggódnál ennyire, fogadok."


Nem, mert az itteni százalékokat nagyjából ismerem, és tudom, hogy kb. mekkora esélyem van egy fertőzöttel találkozni. Mivel az ő állampolgárságáról és életviteléről nem tudok sok mindent, ezért persze, hogy "gyanakvóbb" leszek.

2013. jan. 7. 17:12
 17/19 anonim válasza:

Nem kaptad el !

Még ha szexeltél volna 1 hiv fertőzöttel,akkor is 15% kb h elkapod.

2013. jan. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
17#Igaz?
2013. jan. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem, nem igaz, mert még 15% sincs. Az az igaz, amit én írtam le (15-ös válasz), azt ugyanis orvosi tankönyvből írtam ki.

Szexnél is max. 1% az esély a fertőződésre.

2013. jan. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!