Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szedjem tovább az antibiotikum...

Szedjem tovább az antibiotikumot, ha már jól vagyok?

Figyelt kérdés

Két hete küzdök torokgyulladással. Ritkán vagyok beteg, de most ezt nem sikerült otthon kikúrálni, úgyhogy elnéztem orvoshoz. Ő mondta, hogy torokgyulladás, felírt antiobiotikumot. 2 napja szedem, eddig összesen 4 szemet vettem fel, és döbbenet, de már teljesen jól vagyok, pedig két napja még nyelni sem tudtam rendesen. Szedjem tovább a cuccot, vagy sem? Még elvileg van 10 szem / 5 nap. A bajom az, hogy fáj tőle a hasam :/


(A hagyományos orvoslást ellenzők, ezotéria- meg homeopátiahívők kíméljenek, lepontozom őket.)


2013. jan. 13. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Antibiotikumot hacsak nem orvos utasít rá tilos abbahagyni, ha egyszer elkezded végig kell szedni, mert újra kiújulhat a fertőzés, akár rosszabbul is.
2013. jan. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az antibiotikumot mindig addig kell szedni, amíg az orvos mondja. Ha felírta, akkor az egész dobozzal bizony be kell venni. Gyógyszertárban lehet mindenféle probiotikumot kapni, ami helyreállítja a bélflórádat, és nem fog fájni a pocakod :)

tényleg fontos, hogy bevedd a megfelelő mennyiséget, mert nagoyn sok baci már rezisztens a legtöbb antibiotikummal szemben, mert rosszul alkalmazták...

2013. jan. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) a probiotikumnak utánanéztem, holnap mindenképp veszek egy dobozzal. ment a + :)
2013. jan. 13. 23:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy előttem írták, be kell szedni a felírt mennyiséget, sajnos én már jártam úgy, hogy nem szedtem be, mert teljesen tünetmentes voltam, aztán egy hét múlva ismét visszaestem.
2013. jan. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Beszedtem mindet, makkegészséges vagyok :D
2013. jan. 21. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!