Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » HIV vírus mennyire terjed...

HIV vírus mennyire terjed orális szex-el?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Csak érdekelne, ezen mindíg elgondolkoztam. Természetesen eddig nem volt semmi, mielőtt vki beírná.


Ha nincs a számban vérző seb, akkor?

Mekkora ennek az esélye? Mármint h elkapjam.


Mert én kis utánaolvasás után ezt találtam :


"Volt már rá példa, hogy valaki orális szex útján kapta el, de ennek mértéke szinte elhanyagolható. Anális szex esetén lehet a legjobban elkapni, orális szex esetén a fertőzés átvitelének is megvan az esélye, de minimális, és nagyon ritka, hogy valaki így fertőződik meg."



Ez mennyire igaz?



19/L


2013. jan. 25. 20:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Értelmes megnyilvánulás lenne jó, nem provokálás.
2013. jan. 25. 21:37
 2/7 anonim ***** válasza:
Túl nagy a kockázat, hogy még az elhanyagolható valószínűség mellett is érdemes legyen csinálni. Elég egy kis seb a szádon, amit nem is érzékelsz, és már elkaptad.
2013. jan. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor hogy hogy ilyen kevesen kapják el orális szex útján? csak kérdezem..


Láttam egy statisztikát h ha egy 1000-es skálán nézzük a veszélyességet, akkor az anális az kb 600-800, az orális meg 60.

2013. jan. 25. 22:12
 4/7 A kérdező kommentje:

Mindenhol ilyet találtam....

"Megvan az esély, hogy fertőz, de jóval kisebb"

"Az esetek 99%-ában anális közösülés útján kapja el vki"


Stb.

2013. jan. 25. 23:00
 5/7 anonim ***** válasza:
1000-es skálán a 60 pont 6%-ot jelent. Az kb. azt jelenti, hogy 17 alkalom után a legvalószínűbb, hogy elkapod, ha csak a statisztikát vesszük alapul. Még van pár tényező, amit érdemes figyelembe venni. Mivel ez csak statisztika, ezért lehet, hogy csak a 100 orális szex után kapja el valaki, de lehet, hogy már az elsőnél.
2013. jan. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó: Mennyire nem értesz hozzá, az látszik: az 1000-es skálán a 60-as pontszám nem azt jelenti hogy 1000 aktusból 60-szor kapja el valaki. Ez csak azt jelzi, hogy ha 1000 az bizonyos veszélyességet jelöl, akkor azon belül 60 az orális szex, ennek semmi köze az átviteli arányhoz. Az átviteli arányról annyit, hogy sima óvszer nélküli szexnél (nem anális, nem orális) az átviteli arány 0,1-1% között mozog, azaz 100-1000 (durván 500 esetenként)HIV fertőzöttel való közösülés után kapod el a vírust. Kb ennek tizede az esélye orális szexnél, de véleményem szerint még ennél is alacsonyabb, mivel Magyarországon egyetlen ember sem orális szexxel fertőződött meg. Lényeg a lényeg, hogy a HIV-fertőzöttek aránya 1 ezrelék körül mozog és az egy ezrelék 1/500-ad része olyan 0.002 százalék. Ekkora az esélyed hogy HIV fertőzött legyél, ha véletlenszerűen dugsz mindenkivel. Orális szex esetén ennek tizede körül, tehát 0.0002%. Annyira kevés hogy annak nagyobb az esélye hogy egy virágcserép öl meg hazafele menet, vagy autóbalesetben szörnyethalsz.
2014. jan. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha van egy HIV es párod statisztikailag körülbelül 2500 szor kene oralisan kielegitened ahoz hogy elkapd
2019. jún. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!