Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi ideig tárolja a szervez...

Mennyi ideig tárolja a szervezet a D3 vitamint?

Figyelt kérdés
2013. jan. 27. 17:54
 1/7 anonim válasza:
0%
1 napig /akkor is hogyha zsírban oldódó vitamin/. A szervezeted felszívja a szükséges mennyiséget,a felesleget/ha van/kiválassza.
2013. jan. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsáss meg,de hogyan élhet télen egy vegetáriánus, ha csak 1napig tárolja a szervezet? Vagy akár én is, ha egy hétig nem eszek d3 vitamin forrást, és nem süt a nap!
2013. jan. 28. 06:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Úgy,hogy minimális mennyiséget megszerez a napfényből,vagy ételből.Ha valakinek nem kimondottan alacsony a koleszterin szintje,akkor a D-vitamin viszonylag jó hatásfokkal hasznosul a két említett forrásból.Már csak azért is,mert minimális a bevitel mindkettőből,és pontosan ezért D-vitamin-hiányos a legtöbb ember.Tudtommal pár nap a zsírban oldódó vitaminok tárolásának ideje,már ha marad annyi belőlük a szervezetben,hogy bekerülésük és felhasználódásuk után még tárolódni is tudnak...
2013. jan. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de a gyümölcs és a zöldség nem tartalmaz tudtommal d3 vitamint. Viszont télen nulla az a napfény mennyiség, ami a bőrt éri. Tehát ez az egy-két nap sántit szerintem.
2013. jan. 31. 17:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Tehát húsokkal,hallal,tojással nem viszel be.Esetleg sajttal.Én ezek közül többnyire csak sajtot eszem és természetesen alacsony a D-vitamin szintem.
2013. jan. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy a d3 vitamin szinted, a pillanatnyi alacsony, de a vérvételből az nem derül ki, hogy mennyi a "raktàrkészlet".
2013. jan. 31. 22:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez azért érdekes kérdés,mert egy sor más kérdést is felvet,amire az átlagember nem mindig tud válaszolni,de a tudósok sem bizonyosan.Például mennyi D-vitamint zsákmányolunk a nyár végéig napozással,napon tartózkodással?Az meddig védi a szervezetet?(Nagyon érdekes vizsgálatokat végeztek ezen a téren állatokkal az 1900-as években)Az számomra egyértelműnek látszik,hogy a nap által termelődött D-vitamint tovább "tárolja"a szervezet,de itt jegyezném meg,hogy az,hogy a vészes érték fölé esik a ma emberének D-vitamin-szintje(azaz az a szint,ami azt mutatja,a vérben mennyi a valamennyire felhasználható D-vitamin)még nem jelenti,hogy minden rendben van.Ha nem angolkór,akkor felső légúti megbetegedés,inzulin rezisztencia vagy rákra való hajlam.Persze ezek nem köthetők mindenki által elfogadottan és egyedül a D-vitamin hiányához.Tehát én azt mondom,a tablettával bevitt D-vitamint lényegesen kevesebb ideig tárolja a szervezet,és nyilván az egyéni felszívódástól is függ a hasznosulása.Szendi Gábor könyvében arról ír,hogy a már elfogadható D-vitamin szintet(90-110 ng/ml)napi 10-25 ezer NE D-vitamin szedésével lehet elérni hónapok(!)alatt.
2013. febr. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!